Podczas ostatnich targów Silesia Bulding Expo - SIBEX’09 dość licznie reprezentowana była branża producentów i dystrybutorów kotłów. Można było sądzić, że wobec poważnego kryzysu w budownictwie mieszkaniowym kotlarze ledwie dyszą. Tymczasem nie narzekają na brak klientów i zamówień.

- Na razie nic się nie zmieniło. Ubiegły rok był bardzo dobry, a liczę że obecny nie będzie gorszy - mówi Ryszard Wojciechowski producent kotłów ze Sławkowa - Czy jest kryzys? To się dopiero okaże, kotły to produkt sezonowy. Na pewno będzie spadek sprzedaży, ale chyba nie tak duży jak niektórzy zapowiadają. No cóż, trzeba przetrwać.
Przedsiębiorca ze Sławkowa ma nadzieje, że pewnymi klientami będą osoby i instytucje wymieniające stare niskosprawne urządzenia grzewcze na ekologiczne kotły najnowszej generacji. Chodzi o Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) realizowany nadal w blisko 20. gminach woj. śląskiego. W ramach tej akcji beneficjenci otrzymują od gminy dopłaty sięgające 70 proc. kosztów wymiany kotła.

Również Wytwórnia Kotłów Grzewczych HEF z Lublińca jest poważnym partnerem w realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Firma blisko współpracuje z Kompanią Węglową i Katowickim Holdingiem Węglowym, co owocuje stałym monitoringiem rynku paliw, a także wymianą doświadczeń dzięki którym klienci obsługiwani są kompleksowo, począwszy od przekazania fachowych informacji, sprzedaż po wieloletni serwis.
>>więcej

Więcej informacji z branży budowlanej znajdziesz w portalu wnp.pl
http://budownictwo.wnp.pl/Źródło: Nowy Przemysł