Centrum Klima rozpoczęło realizację inwestycji na zakupionej niedawno działce we wsi Wieruchów, gmina Ożarów Mazowiecki. Niezabudowana działka o powierzchni 22 142 m² zostanie wykorzystana do budowy kompleksu w skład, którego wejdzie hala produkcyjna, hala magazynowa, budynek biurowo-socjalny, wiata, budynek techniczny, plac manewrowy oraz zbiornik na wodę pożarową.

Kronika budowy: Wieruchów
Projekt inwestycyjny ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych oraz powierzchni magazynowej firmy. Na realizację kompleksu firma planuje przeznaczyć ok. 30 mln PLN.

Budynek biurowy o powierzchni użytkowej 1930 m2 to dwukondygnacyjny obiekt dla zespołów zadaniowych pracowników biurowych oraz pracowników produkcyjnych. Pomieszczenie socjalne dla pracowników produkcyjnych umiejscowione są na piętrze, stołówka dla 60 osób oraz szatnie posiadają nowoczesne wyposażenie, a każdy pracownik ma własną skrytkę na ubrania oraz szafkę śniadaniową. Na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjno-szkoleniową.

Hala produkcyjna to parterowy budynek w konstrukcji stalowej, ocieplony oraz dodatkowo ogrzewany o powierzchni użytkowej 3429 m². Hala posiada specjalną bramę do załadunku surowca, suwnicę, która będzie w stanie transportować obiekty o wadze do 8 ton przez całą długość hali. Rozładunek pojazdów odbywać się będzie przez dok oraz specjalną rampę nastawną.

Hala magazynowa o powierzchni ponad 5000 m² towary składowane będą na regałach ramowych, na paletach EURO w pięciu poziomach składowania. Załadunek i rozładunek będzie odbywał się przez specjalne bramy oraz doki załadunkowo-rozładunkowe umieszczone poniżej poziomu posadzki. W budynku wydzielono pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie oczekiwania dla kierowców.

Cały kompleks jest wyposażony dodatkowo w wiatę magazynową, gdzie składowane będą wielkoformatowe blachy na regałach wspornikowych. Całości dopełniają budynek techniczny (z magazynem podręcznym oraz pomieszczeniem ładowania wózków akumulatorowych), zadaszenie (na opakowania kartonowe) oraz obszerny i bezkolizyjny plac manewrowy.

Kompleks będzie przystosowany do pracy w systemie dwuzmianowym (jedna zmiana może stanowić aż 65 osób), transport będzie odbywał się za pomocą wózków akumulatorowych oraz wózków spalinowych, a całość została wyposażona w liczne linie do produkcji elementów instalacji wentylacyjnych wspierane przez najnowocześniejszy park maszynowy (przewodów elastycznych, kształtek, kolan etc.). Cały kompleks nie będzie przy tym wykazywał negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Źródło: Centrum Klima S.A.