Drada, HOT2, Tower, Zebra czy Puls to tylko wybrane przykłady z szeregu nowych propozycji przygotowanych w tym roku przez markę INSTAL-PROJEKT. Chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów, INSTAL-PROJEKT stawia na współpracę z cenionymi, doświadczonymi projektantami wzornictwa przemysłowego, takimi jak: Karolina Rybarczyk, Marcin Jędrzak oraz profesjonalnymi biurami projektowymi, jak: Wierszyłłowski i Projektanci.

Kreują rytm - projektanci INSTAL-PROJEKT
Pozycja lidera w polskiej branży grzewczej zobowiązuje, dlatego INSTAL-PROJEKT nieustannie udoskonala swoją ofertę. Nie tylko odpowiada na aktualne oczekiwania rynku, ale także kreuje nowe trendy. Stąd współpraca z takimi projektantami jak Marcin Jędrzak - absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Poznaniu, laureat licznych nagród branżowych, specjalista w zakresie tworzenia form przemysłowych. Od ponad dekady prowadzi własne studio Jędrzak Design. Do tej pory współpracował z takimi markami, jak: Sanitec Koło, Deante, Amica, Marmorin, Ferro, czy Laminex. Z marką Instal-Projekt jest związany od 2004 r.

Jednym z najnowszych tendencji w tworzeniu grzejników jest ich nowa, dekoracyjna funkcja. Z roli dyskretnego elementu przestrzeni wychodzą na plan pierwszy, przybierają dekoracyjne formy, stają się nośnikami graficznych aplikacji lub lustrzanych powierzchni, co idealnie odpowiada filozofii Marcina Jędrzaka. Projektant stara się, by jego projekty nie były bezbarwne, obojętne dla odbiorców; chce by oddziaływały, wymuszały dialog, niekiedy nawet prowokowały. Stąd niestandardowe, różnorodne formy grzejników: rytmiczny, smukły Jazz; przestrzenny, kubiczny Tower czy geometryczny Puls, który skutecznie ukrywa swą prawdziwą funkcję pod powłoką ciekawej formy. „Inspirację odnajduję w otaczającym mnie świecie. Wystarczy być otwartym na docierające bodźce, zauważać je i rozumieć. Zjawiska zachodzące w przyrodzie, struktury cząstek z których zbudowana jest materia, relacje i zależności występujące między nimi i emocje tworzą nieskończone źródło inspiracji do tworzenia nowych form”.

Do współpracy przy kolejnych projektach INSTAL-PROJEKT zaprosił Karolinę Rybarczyk, młodą designerkę działającą także na polu projektowania wnętrz oraz grafiki. Prócz form przemysłowych tworzy meble, oświetlenie, akcesoria, współpracowała już m.in. z firmą Sanitec Koło, Meble Vox. Jej projekty to symbioza nowatorskich idei oraz profesjonalizmu, lubi dopracowywać detale i zaskakiwać odbiorców. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu wraz z Adamem Pulwickim dla marki INSTAL-PROJEKT zaprojektowała grzejniki Zebra oraz Drada.
Wzór Zebry został zainspirowany formą kodu kreskowego – jest to obecnie unikalna propozycja na polskim rynku. „Pomysłem na ten grzejnik było połączenie grafiki z technologią. Innowacyjna forma jest wynikiem chęci uzyskania prostej bryły i dążenia do ukrycia elementów niezbędnych do montażu, przyłączy, zaworów, tak by powstała grzejąca, przestrzenna grafika. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, za którą grzejnik otrzymał tytuł ‘Innowacyjnego Produktu 2009’.” – mówi projektantka.
Grzejnik Drada urzeka prostą, minimalistyczną formą. Jedyną subtelną ozdobę stanowi szczegół konstrukcyjny. „Pomyślałam o połączeniu funkcji zasilania grzejnika z jego mocowaniem, tak z prostego pomysłu powstał nowatorski detal wyróżniający produkt i nadający grzejnikowi dodatkową wartość”. – wyjaśnia Karolina Rybarczyk.

Jedną z ostatnich propozycji marki INSTAL-PROJEKT jest grzałka HOT2, która dzięki innowacyjnej konstrukcji i technologii LED gwarantuje znaczną oszczędność zużycia energii (tylko 0,1 W - konkurencyjne produkty zużywają 8 W). Grzałka zapewniająca bezpieczną i bardziej wydajną pracę grzejnika przez cały rok to efekt współpracy marki INSTAL-PROJEKT z biurem projektowym Wierszyłłowski i Projektanci. Istniejąca od 2001 r. pracownia działa na pograniczu kilku dziedzin projektowania - obok realizacji architektonicznych zajmuje się projektami z zakresu wzornictwa, tworzy m.in. siedziska, lampy, akcesoria oraz projekty opakowań. Dotąd współpracowała z wieloma znanymi markami, jak: Stary Browar, Grupa Vox, Nowy Styl, Iker, Kompania Piwowarska, Yes Biżuteria.
Projekt dla INSTAL-PROJEKT prócz niewątpliwych zalet praktycznych wyróżniają także walory wizualne. Inteligentną technologię skrywa przemyślana, estetyczna forma, umożliwiająca intuicyjną obsługę. „Tworząc grzałkę Hot2 skorzystaliśmy z własnych doświadczeń, jako projektantów wnętrz. Najistotniejsze przy projektowaniu produktu, który nie gra pierwszoplanowej roli w pomieszczeniu było zaproponowanie neutralnej, dyskretnej formy, która nie zakłóci harmonii wnętrza, złożonego z wielu elementów” mówi założyciel pracowni, Mikołaj Wierszyłłowski.Źródło: PROFUNDO Public Relations