Zehnder jest jednym z czołowych dostawców systemów wentylacji na rynku europejskim, znanym z systemów komfortowej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Comfosystems®. Oferta Zehnder obejmuje kompletny system wentylacji składający się z idealnie dopasowanych do siebie elementów.
Jednak Zehnder to nie tylko synonim dopracowanych systemów technicznego wyposażenia budynków, lecz również wyjątkowe rozwiązania wzornicze opracowane z myślą o otworach nawiewu i wywiewu stanowiących zakończenie tego, co ukryte w ścianach. Na targach ISH 2009 we Frankfurcie Zehnder zaprezentował poszerzoną ofertę dekoracyjnych kratek wentylacyjnych. Dwa projekty z najnowszej serii: Zehnder Abakus oraz Zehnder Engelberg, zostały nagrodzone wysoko cenionym wyróżnieniem IF Product Design Award 2009.
Jedynym widocznym dla użytkowników elementem systemu wentylacji są otwory nawiewu i wywiewu osłonięte kratkami. Nowa seria dekoracyjnych kratek wentylacyjnych Zehnder obejmuje modele zaprojektowane z myślą o pomieszczeniach w najróżniejszych stylach, tak aby każdy mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie.
Te wyjątkowej jakości elementy dekoracyjne przeznaczone do montażu w ścianie, podłodze lub suficie, wykonane z naturalnej stali lub w kolorze białym, dzięki ponadczasowej estetyce dopasowują się harmonijnie do każdego stylu pomieszczenia, umożliwiając montaż w pionie lub w poziomie.
Nowością są kratki wykonane z materiału Corian® gwarantującego doskonałą jakość, odporność i łatwość czyszczenia.
Kratka Zehnder Abakus z naturalnej stali lub polakierowana na biało pięknie wtapia się w nowoczesne i lifestylowe aranżacje, podobnie jak dostępna wyłącznie w naturalnej stali minimalistyczna i nowoczesna kratka Zehnder Grid. Zehnder Andermatt® (Corian®, stal naturalna, kolor biały) pasuje szczególnie do wnętrz rustykalnych. Miłośnikom ekstrawagancji spodoba się kratka Zehnder Abakus (Corian®, stal naturalna, kolor biały) inspirowana wzorem liczydła lub też model Engelberg (Corian®, stal nierdzewna, kolor biały). Jego prosta, geometryczna struktura wpasowuje się zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i w styl wiejski.
Prezentując dekoracyjne kratki wentylacyjne Zehnder udowodnił, iż systemy wentylacyjne to nie tylko komfort i wydajność energetyczna, ale również estetyka odpowiadająca wy-mogom nowoczesnej techniki.
Seria kratek dekoracyjnych znajduje się w nowej ofercie systemów wentylacji komfortowej Comfosystems®, które w naszym kraju są dystrybuowane przez firmę Zehnder Polska Sp. z o.o.