Targi PRO-HORTI (sadownictwo i ogrodnictwo przemysłowe) pod patronatem branżowym Krajowego Forum Chłodnictwa.


Krajowe Forum Chłodnictwa objęło patronatem branżowym targi PRO-HORTI, które odbyły się na początku października 2008 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). To wydarzenie dedykowane sadownictwu i ogrodnictwu przemysłowemu. Wsparcia branżowego udzieliły także Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Ideą przewodnią było przechowalnictwo owoców i warzyw.


Uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce Salonu Kontraktacji dokonali: Pan Mirosław Maliszewski – Prezes Związku Sadowników RP, Pan Wacław Maniawski (Elektronika) – Członek Zarządu Krajowego Forum Chłodnictwa oraz Pan Przemysław Trawa - Prezes Zarządu MTP.
Wspomniana impreza przebiegała równocześnie z targami FARMA, Krajową Wystawą Ogrodniczą i Krajową Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Salon PRO-HORTI rozpoczął się 2 października, tj. dzień wcześniej, niż pozostałe wspomniane wydarzenia. Dla komfortu rozmów biznesowych, był to dzień przeznaczony wyłącznie dla zaproszonych profesjonalistów. Bezpłatne zaproszenia-wejściówki otrzymali m.in. wszyscy członkowie organizacji patronujących PRO-HORTI, w tym oczywiście wszystkie firmy należące do KFCh.
Podczas targów odbyły się liczne seminaria i wykłady techniczne – w tym także z dziedziny techniki chłodniczej. W programie znalazła się prelekcja Przewodniczącego Zespołu ds. Legislacji KFCh (Marka Wawryniuka, Termo Schiessl), jak również cztery prezentacje zainteresowanych członków Forum, ściśle związane z przechowalnictwem owoców i warzyw (Danfoss, Elektronika, Emerson i Termo Schiessl).
Oprócz już wspomnianych firm, przedstawiciele jeszcze pięciu innych członków KFCh służyli fachową pomocą i konsultacjami w ramach dedykowanego sadownikom i ogrodnikom „Forum Doradców Krajowego Forum Chłodnictwa”. Były to: Alfa-Laval, Cherek-Chłód, M.A.S., Termster oraz York / Johnson Controls.
Osoby odwiedzające targi mogły poznać sposoby przechowywania owoców i warzyw gwarantujące ich wysoką jakość. Uczestnicy seminariów i panelów konsultacyjnych mogły się także dowiedzieć jak dbać o owoce i warzywa w marketach, jakie obowiązki ciążą na właścicielach instalacji chłodniczych stosowanych w sadownictwie w świetle nowych przepisów prawnych, jak zaoszczędzić pieniądze na eksploatacji komór przechowalniczych, jak regulować i kontrolować temperaturę w komorze przechowalniczej oraz jak przechowywać „bez ususzki”. Generalnie, Doradcy Krajowego Forum Chłodnictwa byli gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania z zakresu „potrzebuję komorę chłodniczą – i co dalej?”.
Szczegóły dot. salonu PRO-HORTI dostępne są na www.prohorti.pl
Informację przygotował: Michał Dobrzyński, Dyrektor Biura Krajowe Forum Chłodnictwa


Krajowe Forum Chłodnictwa zrzesza liderów branży chłodnictwa i klimatyzacji. Nieprzerwanie od ośmiu lat skutecznie służy całej branży. Forum jest otwarte dla wszystkich firm prowadzących odpowiedzialny biznes, bez względu na wielkość zatrudnienia, wartość obrotów, czy zysków. Jeśli reprezentujesz rzetelną firmę, jeśli zależy Ci na rozwoju sektora i chcesz kształtować naszą wspólną przyszłość, jeśli chcesz być wśród najlepszych – przyłącz się do nas!
UWAGA – zmiana adresu siedziby KFCh. Nowy adres: City Point, Budynek B9, skr. poczt. 23,ul. Matuszewska 14, 03-876 Warszawa, tel.: +48 600 281 279, fax: +48 222 012 123, biuro@forum-chlodnictwa.org.pl, www.forum-chlodnictwa.org.pl