Wiszący, kondensacyjny 1-funkcyjny kocioł gazowy z modulowanym cylindrycznym palnikiem promiennikowym MatriX i powierzchnią grzewczą InoX-Radial oraz układem kontroli spalania Lamba Pro Control. Znamionowa moc cieplna 4,8 do 105 kW

Wydajny i atrakcyjny - także cenowo

Kocioł Vitodens 200-W oferuje swoim użytkownikom wysokowartościową technikę kondensacyjną o niezwykle atrakcyjnym stosunku ceny do korzyści. Wysoki komfort ogrzewania ciepłej wody, zwarte gabaryty oraz charakterystyczne, ponadczasowe, eleganckie wzornictwo.

Sprawność znormalizowana do 109%

Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W zużywa mniej energii, ponieważ wykorzystuje dodatkowo utajone ciepło spalin. Wynikiem tego jest osiągnięcie sprawności znormalizowanej do 109%. W ten sposób znacznie obniżają się koszty ogrzewania, a ponadto odciążone zostaje środowisko naturalne.

Trwale wydajny

Gdy użytkownik oczekuje oszczędności i trwałości, to w takiej sytuacji niezawodna będzie nierdzewna stal szlachetna. Dlatego Vitodens 200-W wyposażony jest w powierzchnię wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej, gwarantującą wymaganą niezawodność i trwale wysokie wykorzystanie ciepła kondensacji.

Oszczędny i przyjazny środowisku

Również serce kotła Vitodens 200-W - palnik cylindryczny - wykonane jest ze stali szlachetnej. Jest on szczególnie oszczędny, gdyż przez modulowany tryb pracy dopasowuje się do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło. Oczywiście, w ten sposób zmniejsza się także emisja substancji szkodliwych i kocioł Vitodens 200-W spełnia rygorystyczne wymogi znaku ekologicznego „Błękitny Anioł“.

Zawsze na miejscu

Kompaktowy kocioł Vitodens 200-W dzięki swoim niewielkim wymiarom zmieści się prawie wszędzie: w kuchni, w łazience, na poddaszu, we wnękach i narożach. Fachowy instalator szybko zainstaluje i uruchomi kocioł Vitodens 200-W - zarówno przy nowej instalacji jak i przy wymianie starego kotła.

Również dla większych obiektów

Kocioł Vitodens 200-W o wyższych mocach, modulowanych w zakresie mocy 17-45 kW, 17-60 kW, 30-80 kW oraz 30-105 kW, przeznaczony jest dla większych obiektów, jak na przykład budynek wielorodzinny, obiekt biurowy, hotelowy, itp.. Jego zastosowanie pozwala na zapewnienie wymaganej ilości ciepła przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce zabudowy. Szczególnie w obiektach, gdzie brak jest pomieszczenia kotłowni lub kotłownia zlokalizowana jest na poddaszu, zastosowanie kotła wiszącego o podwyższonej mocy i niskim ciężarze, stanowić może jedyne rozwiązanie. Kotły Vitodens 200-W mogą pracować również w instalacji wielokotłowej - kaskadzie. Połączenie maksymalnie 4-ech kotłów o mocy 30-105 kW, pozwala wówczas na uzyskanie mocy 420 kW, spełniając zapotrzebowanie ciepła dużych obiektów.

Więcej na www.viessmann.pl