Nowe kotły wiszące firmy Viessmann Vitodens 200-W i Vitodens 300-W opierają się na sprawdzonej i dopracowanej w tysiącach egzemplarzy powierzchni ogrzewalnej Inox-Radial wykonanej z kwasoodpornej stali chromowo-niklowo-molibdenowej z dodatkiem tytanu (1.4571). Jest to materiał o bardzo dobrej odporności, dużej gładkości i znakomitej spawalności.

Ściany wymiennika mają grubość 1,2 mm (dla większych mocy 1,5 mm) co sprawia, że są bardzo trwałe i odporne na warunki panujące w komorze spalania. Ścianki są ukształtowane w postaci równoległych zwojów “sprężyny” o przekroju prostokątnym o dokładnie ustalonej odległości 0,7 mm. Taki kształt zapewnia wyjątkowo równomierny odbiór ciepła od gazów spalinowych dzięki laminarnemu przepływowi spalin przez wymiennik.
Kotły zostały wyposażone w nowe MatriX palniki o zwiększonym zakresie modulacji. Dla kotła Vitodens 200-W jest to cylindryczny palnik promiennikowy MatriX o całkiem nowej konstrukcji i zakresie modulacji 1 : 4.
Dla kotła Vitodens 300-W jest to, stale ulepszany już od 15 lat, palnik czaszowy promiennikowy MatriX o udoskonalonej konstrukcji i zakresie modulacji 1 : 5. Tak szeroki zakres modulacji pozwala na radykalne zmniejszenie okresów, gdy kocioł może załączać się z większą częstotliwością (tzw. taktowanie kotła). Jest to palnik proekologiczny, o wyjątkowo niskiej emisji tlenków azotu (>

Viessmann Sp. z o.o. - www.viessmann.pl