Najlepszy produkt i najsympatyczniejszy wystawca - o wynikach konkursów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2008.


Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2008 tradycyjnie miało miejsce w marcu (18-19) w warszawskim hotelu "Gromada". Wystawa była czynna w godzinach od 9.00 do 17.00. W tym czasie odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 100 wystawców związanych z branżą HVAC. Stoiska reprezentowało aż 99 producentów, firm handlowych i usługowych, 9 wydawnictw i portali branżowych a także 2 zaproszone przez organizatora Forum - Stowarzyszenie Polska Wentylacja -organizacje, w tym Korporacja Kominiarzy Polskich i ASHRAE Polonia – polski oddział Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji.
Co roku podczas wystawy FORUM - SALONU jest organizowany Konkurs na "Najciekawszy produkt". Zwiedzający mają możliwość oddania głosów wykorzystując karty wstępu. Wystawcy zgłosili w tym roku do konkursu 42 produkty. Wszystkie zostały zaprezentowane w drukowanym katalogu wystawców, w najnowszym wydaniu magazynu "Cyrkulacje", na płycie CD będacej dodatkiem do materiałów konferencyjnych oraz na stronie internetowej www.forumwenylacja.pl. Największą liczbę głosów (podliczonych publicznie w drugim dniu wystawy) w konkursie na "Najciekawszy produkt FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2008" otrzymała Klapa upustowo-nadciśnieniowa do systemów nadciśnienia pionowych dróg ewakuacji typu mcr PL1 zgłoszona przez firmę Mercor S.A.


O nagrodzonym produkcie:
Klapa przeznaczona jest do utrzymywania odpowiedniej różnicy ciśnień przed i za swoją przegrodą, pracuje jako tzw. zawór bezpieczeństwa uniemożliwiając wzrost ciśnienia np. na chronionej klatce schodowej powyżej zadanej wartości. Urządzenie może być również stosowane w dowolnych pomieszczeniach chronionych przed zadymieniem poprzez wytworzenie nadciśnienia. Klapa może zostać wykonana jako kanałowa oraz ścienna. Urządzenie wchodzi w skład zestawu urządzeń tworzących systemy nadciśnienia pionowych dróg ewakuacji.
Standardowe wymiary klapy: 450x450, 550x550, 650x650, 800x800 mm. W przypadku konieczności uzyskania większych wymiarów klapy składane są przez producenta w zestawy wielokrotne. Próg załączenia urządzenia wynosi 50 Pa wg normy PN-EN 12101-6. Nowoczesna konstrukcja przegrody i mechanizmu wyzwalania klapy pozwalająca na uzyskanie szybkości reakcji urządzenia na zmieniające się ciśnienie ok.1,5 s. Możliwość pracy klapy w pozycji pionowej. Możliwość wyposażenia klapy w elementy pomocnicze: przepustnicę izolowaną, kratkę maskującą, wyrzutnię ścienną, co czyni z urządzenia kompletny zestaw montażowy. Klapę PL1 można montować w ścianach murowanych, betonowych, lekkich z płyt gipsowo kartonowych, w zestawach wielokrotnych, poza przegrodami na kanałach wentylacyjnych.
W drugim konkursie zatytułowanym Branża nas lubi - na najsympatyczniejszą firmę - wyróżnienie otrzymała krakowska firma SMAY. Ten honorowy tytuł przypada co roku firmie, którą wybierają wystawcy FORUM - SALONU odpowiadając na pytanie zawarte w ankiecie rozprowadzanej przez organizatora wystawy. Największa ilość głosów wskazuje firmę, która cieszy się największą sympatią. Podkreślić należy, że jest to już trzecie takie wyróżnienie dla Smay Sp. z o.o. (poprzednie: 2005, 2007). Gratulujemy!

Komentarze

  • Ogólnie klapa

    Syndrom Chorego Budynku, zatrucia, alergie, inne choróbska...
    Grawitacja w parterowej zabydowie, rozszcelniane okna czy wycinane uszczelki w pokojach gdzie i tak nie ma wywiewników...
    Wentylacja leży, a klapa... górą!!!
    GRATULACJE!