Już po raz trzeci w dniach 16-17 listopada 2000 r. odbyła się w Sopocie Konferencja Techniczna pod nazwą “Klimatyzacja i wentylacja XXI wieku”. Organizatorem jej było Biuro Promocji Inwestycji “Energia”. Radę Programową tworzyli: prof. dr hab. inż. Wiktor Wasiluk z Politechniki Warszawskiej oraz dr inż. Tadeusz Szymański z Politechniki Gdańskiej.


Celem konferencji była prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych i produktów związanych z klimatyzacją i wentylacją w budownictwie. Konferencja zgromadziła projektantów, producentów, przedstawicieli firm wykonawczych i inwestorów oraz przedstawicieli placówek naukowych.
Tematyka tegorocznego spotkania obejmowała klimatyzację i wentylację obiektów przemysłowych, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, obiektów specjalnych oraz wentylację obiektów sportowych. Omówione zostały m.in. aktualne przepisy w zakresie oddymiania budynków, ogniochronne zabzpieczenia przewodów wentylacyjnych i oddymiających, nowe czynniki chłodnicze w obiegach urządzeń klmatyzacyjnych i pomp ciepła, oszczędność energii w systemach wentylacji i klimatyzacji.
Tradycyjnie uczestnicy wybrali najciekawsze z wygłoszonych na Konferencji tematów. Wyróżnione zostały referaty: “F.O.S. Filtertechnik Polska – Twój partner w dziedzinie filtracji powietrza”, którego autorami są Edyta Wójcik i Artur Karwalski z firmy F.O.S. Filtertechnik Polska z Mysłowic; “Venture Industries – oferta rynkowa, wentylatory, przewody elastyczne” wygłoszony przez Piotra Wisniewskiego z firmy Venture Industries z Łomianek oraz referat Andrzeja Pilewskiego z firmy Hoval Polska z Łodzi pt. “Systemy grzewczo-wentylacyjne Hoval”

Komentarze

  • OPINIA

    RECENZJA Z KONFERENCJI JEST ZBYT KROTKA I ZAWIERA ZA MALO SZCZEGOLOWYCH INFORMACJI NA TEMAT NOWYCH TENDENCJI W DZIEDZINIE WENTYLACJI I KLIMATYZACJI. TAKA OPINIE O KONFERENCJI TO MOGL WYDAC CZLOWIEK, KTORY RACZEJ NIGDY SIE NIE ZAJMOWAL PISANIEM SPRAWOZDAN.PROSIL BYM ZEBY NASTEPNYM RAZEM OPISAC PODOBNY ZJAZD BARDZIEJ FACHOWO, SKORO WASZA STRONA POSWIECONA JEST TECHNICE.