Hotel "Anders" w Starych Jabłonkach pod Olsztynem w dniach 25-26 kwietnia br. gościł ponad 100 osób zaproszonych przez firmę IGLOTECH z Kwidzyna. Spotkanie dystrybutorów, projektantów i instalatorów było okazją do przedstawienia nowych produktów, które pojawiły się w ofercie IGLOTECH w bieżącym roku, uhonorowania zasłużonych partnerów firmy oraz miło spędzonego czasu.


Działająca już od ponad 10 lat na ryku firma IGLOTECH z Kwidzyna (woj. pomorskie) stanowi centrum zaopatrzenia technicznego dla przedsiębiorstw związanych z chłodnictwem, klimatyzacją i wentylacją (IGLOTECH AIR); jest siecią hurtowni elektrotechnicznych (IGLOTECH ELECTRIC), a także wykonawcą przemysłowych instalacji chodniczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (IGLOTECH INVEST). Wymienione trzy piony reprezentowane są przez oddziały fimy zlokalizowane w Grudziądzu, Toruniu, Bydgoszczy, a także biura handlowe w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu. Katowickie biuro obsługi klienta wraz z magazynem już wkrótce (09.05.2005) stanie się kolejnym oficjalnym oddziałem IGLOTECH. Firma planuje także otwarcie biura handlowego w Kijowie na Ukrainie. Imponujące są też plany inwestycyjne spółki na rok 2005, a wśród nich:
- budowa nowej hali (1000 m2) w Kwidzynie,
- budowa nowej hali produkcyjnej w Grudziądzu,
- budowa nowej siedziby w Toruniu,
- wdrożenie nowego systemu klasy ERP,
- umożliwienie składania zamówień przez internet.
Na terenie Polski IGLOTECH prowadzi dystrybucję klimatyzatorów FUJI ELECTRIC, wentylatorów CASALS i O.ERRE, a także jest producentem agregatów skraplających i zespołów sprężarkowych, oferowanych pod marką ECO.
W bieżącym roku w ofercie marki FUJI ELECRIC wprowadzono wiele zmian, innowacji i zupełnych nowości. W klimatyzatorach ściennych zredukowano hałas pracy jednostki wewnętrznej m.in. poprzez zmiany w konstrukcji całej obudowy i obudowy wentylatora oraz zastosowanie tworzyw na bazie żywic. Poszerzono typoszeregi o klimatyzatory inverterowe. Natomiast zmniejszenie wagi i rozmiarów urządzeń pozwoliło na ich łatwiejszą instalację.
Pośrod wyjątkowo szerokiego asortymentu wentylatorów marki CASALS i O.ERRE pojawiło się mnóstwo nowości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt posiadania przez wentylatory przeciwwybucowe O.ERRE certyfikatu Ex-ATEX.
Oferta 2005 firmy IGLOTECH poszerzona została o typoszeregi kurtyn powietrznych marki FlowSTAR oraz czeskiego producenta 2VV. 2VV oferuje na polskim rynku za pośrednictwem kwidzyńskiej spółki również nagrzewnice wodne i elektryczne, a także centrale wentylacyjne. Zupełną nowością w ofercie IGLOTECH są środki chemiczne do czyszczenia, odtłuszczania i dezynfekcji wymienników francuskiego producenta FRIONETT oraz włoskie izolacje techniczne MOBIUS i rury miedziane GREEN.
Więcej na temat nowości w ofercie IGLOTECH - wkrótce na stronach www.wentylacja.com.pl (dział "Technologie").

W bogatym programie konferencji znalazły się też referaty firm Absorber, Copeland, Danfoss i niezwykle ciekawy wykład na temat leasingu urządzeń i systemów chłodniczych przygotowany przez BRE-Leasing.
Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie nagród dla najlepszych dystrybutorów IGLOTECH.
Upominkami oraz okolicznościowymi dyplomami wyróżniono pięć firm: SPOMASZ z Radomia, EKOR z Częstochowy, MULTI-EKO-KLIMA z Warszawy, ARKTYKA z Tczewa oraz ECO INVEST z Torunia.
Firma IGLOTECH dba o swój wizerunek medialny, podnosi kwalifikacje pracowników organizując dla nich szkolenia, udziela się w pracach Krajowego Forum Chłodnictwa oraz Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Prowadzi cztery internetowe serwisy branżowe: www.iglotech.com.pl, www.e-chlodnictwo.pl, www.e-wentylacja.pl oraz www.fujielectric.pl. W 2003 roku otrzymała prestiżowy tytuł "Gazela Biznesu", a w 2004 roku zakończyła prace nad wdrożeniem procedur związanych z uzyskaniem certyfikatu ISO 9001.
IGLOTECH jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Siłą firmy jest również odpowiednio dobrany personel, który potrafi fachowo doradzić klientowi najbardziej dostosowany do jego potrzeb towar. Motorem sprzedaży firmy są dystrybutorzy lokalni, których liczba wzrasta z roku na rok.
Wspólne spotkanie partnerów IGLOTECH z całej Polski było miłym wydarzeniem służącym integracji, nawiązaniu nowych kontaktów oraz okazją do dyskusji i prezentacji nowych urządzeń.
Program konferencji zakończono uroczystą kolacją urozmaiconą występami grupy tanecznej i połaczoną z zabawą przy dźwiękach muzyki tanecznej.
Fot. 1 Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał, witając wszystkich zgromadzonych prezes firmy IGLOTECH pan Rafał Ostrowski w imieniu wspólnika pana Leszka Bystrzyckiego
Fot. 2 Pan Adam Musielak (IGLOTECH) przedstawił gościom innowacje i nowości w asortymencie klimatyatorów FUJI ELECTRIC

Fot. 5 Pani Izabella Piontek (IGLOTECH) podczas swojego wystąpienia na temat środków do czyszczenia urządzeń chłodniczych
Fot. 6 Wykład na temat elektrycznych regulatorów temperatury w wykonaniu pana Grzegorza Szumlaka (IGLOTECH)

Fot. 7 Pan Andrzej Żyła (EMERSON) prezentuje nowości w ofercie COPELAND
Fot. 8 Przedstawiciele firmy DANFOSS podczas referatu na temat nowości firmy

Fot. 9 Spotkanie było okazją do przedstawienia nowych urządzeń (na zdjęciu zespoły sprężarkowe)...
Fot. 10 ...i dyskusji

Fot. 11 i 12 Uroczyste wręczenie dyplomów wyróżniającym się partnerom IGLOTECH
Fot. 3 i 4 Sala obrad podczas wykładów

Komentarze