Firma FLOWAIR zaprosiła projektantów, firmy współpracujące oraz przedstawicieli prasy na konferencję poświęconą innowacjom w technice grzewczej. Konferencja odbyła się 10 maja b.r. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w którym umiejscowiony jest Dział Badawczo-Rozwojowy firmy Flowair.
Celem konferencji było zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań w technice grzewczej, jak również przedstawienie możliwości i efektów wykorzystania wzornictwa przemysłowego przy projektowaniu urządzeń grzewczo-wentylacyjnych.
W trakcie konferencji przypomniano ostatnio zdobyte przez firmę Flowair nagrody i wyróżnienia, m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Lider Instalacji oraz System Instalacyjny 2006 roku. Wspomniano również o zakwalifikowaniu urządzenia LEO Plastic do Finału Konkursu "Dobry Wzór 2006" organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego >>więcej
Największą atrakcją tegorocznej konferencji był pokaz montażu nowej nagrzewnicy wodnej Leo Smart. Podczas 20 minutowej prelekcji słuchacze mogli "na żywo" obejrzeć zarówno złożenie urządzenia jak i jego zainstalowanie na specjalnie do tego celu przygotowanej ścianie. Ciekawostką był udział w pokazie pracownicy firmy Flowair, która wcieliła się w rolę instalatora, udowadniając tym samym, że jedna osoba jest w stanie dokonać takiego montażu.

Fot. 1 Montaż nagrzewnicy
Podczas konferencji przedstawiono szereg inwestycji, które zostały przeprowadzone na bazie urządzeń proponowanych przez firmę Flowair. Pokazano różne obiekty, na których zastosowano aparaty gazowe i wodne jak również centrale klimatyzacyjne i kurtyny powietrza. Firma Flowair wyposaża urządzenia w kompletną automatykę, która pozwala na całościowe sterowanie systemem grzewczym, wentylacyjnym i klimatyzacyjnym, oraz współpracę z centralnym układem sterowania.

Fot. 2 Wystawa urządzeń Flowair w PPN-T
Pod koniec spotkania zaprezentowano obiekty, które wyznaczały się innowacyjnymi i niestandardowymi rozwiązaniami, wysokim standardem estetycznym i wykorzystaniem pełnej gamy możliwości urządzeń firmy Flowair. Zgodnie z przyjętymi przez firmę zasadami, projektantom takich obiektów wręczone zostały nagrody HELIOS 2007.
Organizatorzy spotkania położyli duży nacisk na możliwość bezpośredniego kontaktu z produktami. W trakcie bankietu można było obejrzeć wystawę urządzeń, zapoznać się z nowościami w ofercie firmy Flowair jak i porozmawiać z doradcą technicznym oraz innymi pracownikami firmy.