7. października br. był ostatnim dniem III Chrzanowskich Targów Budownictwa, Ogrzewania i Wyposażenia Wnętrz. Targi te zorganizowane zostały po raz trzeci przez Agencję Informacyjno-Reklamową „Promocja” w ponad 50 tysięcznym Chrzanowie.
Uroczyste otwarcie targów odbyło się 5 października o godz. 11. Targi otworzył Burmistrz Chrzanowa Ryszard Zieliński.
W targach uczestniczyło ponad 50 wystawców głównie z terenu Chrzanowa, Trzebini, Libiąża. Te trzy bardzo prężne, o znaczącym potencjale, ośrodki miejskie dają możliwość zaprezentowania swoich towarów i usług ogromnej rzeszy potencjalnych klientów odwiedzających ekspozycje targowe. Nie zabrakło również firm z Karkowa i Bielska-Białej.
Wystawcy, prócz oryginalnie i ciekawie urządzonych stoisk targowych, przygotowali wiele różnego rodzaju atrakcji jak: gadżety, upominki, obszerne materiały reklamowe.
Na targach można było zobaczyć właściwie wszystko, co służy do budowy i remontu domu. Swoją ofertę zaprezentowali liczni producenci stolarki drzwiowej i okiennej zarówno tej tradycyjnej drewnianej oraz PCV. Zwolennicy nowoczesnego i taniego ogrzewania mogli zapoznać się z ofertą firm branży grzewczej. Nie zabrakło również projektów domów, ceramiki budowlanej, chemii, armatury łazienkowej oraz wyposażenia wnętrz.
Ponadto w trakcie trwania targów został rozstrzygnięty Konkurs Targowy w dwóch kategoriach:
- na najlepszy wyrób zaprezentowany na targach
- na najciekawszą aranżację stoiska targowego.
Wręczenie nagród odbyło się 6 października. Puchar za najciekawszą aranżację stoiska na targach otrzymała firma Oknoplast z Krakowa. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała firma Naftotranstem z Trzebinii. Główną Nagrodę w Konkursie Targowym na najlepszy wyrób prezentowany na targach otrzymały dwie firmy: Małopolskie Centrum Ekologiczne MCE za prezentację pieca ekologicznego „Żubr” oraz Okno- Plast z Chrzanowa za prezentację okna w systemie pięciokomorowym.
Natomiast wyróżnienia w tym konkursie otrzymały firmy: Oknoplast z Krakowa za prezentację okna Oknoplast-Profit i Oknoplus z Karkowa za prezentację okna okrągłego uchylnego w całości.
Warto tu wspomnieć, iż targi posiadają przywilej „pierwszeństwa z wystawy” przyznany decyzją Prezesa Urzędu Patentowego RP. Pierwszeństwo daje tzw. tymczasową ochronę eksponatów prezentowanych na targach pod warunkiem zgłoszenia wynalazku, wzoru użytkowego lub zdobniczego, znaku towarowego lub topografii układu scalonego do Urzędu Patentowego RP w ciągu 6-ciu miesięcy od daty targów.

W niedzielę 14 października 2001 r. o godz. 1700 w olsztyńskiej Hali URANIA zakończyły się XX Jubileuszowe Targi Budownictwa BUDWAMA’2001 organizowane przez Międzynarodowe Targi Olsztyńskie. Targi budowlane w Olsztynie posiadają wysoką renomę w kraju, są największą w branży jesienną imprezą wystawienniczą Polski północno-wschodniej. Odwiedziło je ponad 15 000 osób, między innymi goście z Rosji, Ukrainy i Litwy.
Na Targach swoją ofertę zaprezentowało ponad 130 wystawców z całego kraju, na powierzchni ok. 3000 m². Była to okazja by obejrzeć najnowsze propozycje materiałów budowlanych, instalacji, wyposażenia wnętrz i ogrodów, roślin ozdobnych a także gotowych domów i mieszkań.
Niewątpliwymi przebojami targów były najnowocześniejsze systemy grzewcze, niekonwencjonalne źródła energii także proekologiczne rozwiązania w budownictwie. Targom towarzyszyły seminaria, konkursy i wiele dodatkowych atrakcji (m.in. napad plemienia Galindów).
Nagrodę główną – Statuetkę Międzynarodowych Targów Olsztyńskich otrzymały:
• ogrzewanie ścienne ciepłowodowe WATH prezentowane przez firmę EKO-INVEST z Giżycka,
• HOLZGAZ – kocioł na zgazowane drewno prezentowane przez firmę LECH CENTRUM CIEPŁA z Olsztyna.
Wyróżnienia Komisji Konkursowej otrzymały:
• betonowy moduł przestrzenny: garaż model WISŁA firmy Wytwórnia Prefabrykatów Betonowych WIPROBET z Włocławka,
automatyczny nawiewnik powietrza VENTAIR II prezentowany przez firmę BREVIS z Krakowa,
• przydomowa oczyszczalnia ścieków SEBICO o pojemności 3 000 litrów prezentowana przez firmę EKO-PLAST z Poznania,
• EQUATOR – system rur i kształtek przeznaczonych do przesyłania ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz do centralnego ogrzewania prezentowany przez firmę LECH CENTRUM CIEPŁA z Olsztyna,
• przydomowa oczyszczalni ścieków WOBET-HYDRET z laminatu poliestrowo-szklanego prezentowana przez Międzynarodowe Targi Warmii i Mazur Oddział Produktów Ekologicznych PRO-EKO.

Poza granicami naszego kraju:
Zakończyły się IKK 2001 Międzynarodowe Branżowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji w Hannoverze.
Więcej informacji: IKK 2001

Więcej informacji podamy później.
Redakcja