Grupa Konsultingowo - Inżynieryjna Kompleks S.A. przedstawiła na targach swoją chemoodporną wentylację z tworzyw sztucznych CHEMOWENT®.

Kompletny system wentylacji chemoodpornej na Forum Wentylacja 2013
stoisko ChemowentOto wywiad z Panem Maciejem Jońskim - Głównym Inżynierem ds. Produkcyjno-Projektowych

Z czym przyjechali Państwo na Forum Wentylacja 2013?

- z kompletnym systemem wentylacji chemoodpornej, czyli systemem wentylacji, który zawiera w sobie od nawiewników, wywiewników, kształtek, rur, przepustnic, tłumików wentylacyjnych, do wentylatora. Również w tym systemie proponujemy urządzenia do czyszczenia powietrza, np. skrubery, po wyrzutnie dachową, okapy, digestoria. Mogą być one w 2 przekrojach: prostokątnym i okrągłym. Jest nie wiele firm, które proponują całość asortymentu – jest to naszą ideą, by wszystkie produktu połączyć w jednym miejscu.
Oprócz produkcji i sprzedaży prowadzimy także doradztwo techniczne, szkolenia np. z zakresu technik łączenia tworzyw sztucznych, współpracujemy z biurami projektowymi, gdzie też doradzamy.

Dlaczego akurat Forum?

- targi te skupiają środowisko branży wentylacyjnej, czyli można powiedzieć, że dla nas są to chyba najlepsze targi, na których możemy się z czymś takim się pokazać.

Jak odczucia po targach?

- moim zdaniem jest bardzo dobrze. Kontaktów mamy cały segregator.

To co prezentujemy na targach to nie nowość, ale rzadkość w Polsce. Systemy chemoodporne ciągle ewoluują, mają inne właściwości. Warto zauważyć, że nasze instalacje są we wszystkich największych uczelniach w Polsce, m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Warszawskim, na uczelniach w Białystoku, Gdańsku, Poznaniu.

chemowentKompletny system kanałów wentylacyjnych, kształtek wentylacyjnych, wentylatorów chemoodpornych oraz akcesoriów CHEMOWENT® to system powszechnie stosowany w halach przemysłowych, laboratoriach, obiektach basenowych, czyli wszędzie tam, gdzie spotykamy się ze środowiskiem toksycznym, silnie korodującym i wilgotnym.

System CHEMOWENT® spełnia wszystkie wymagania stawiane instalacjom wentylacyjnym w tego typu obiektach – charakteryzuje się wysoką chemoodpornością, nie ulega korozji, a połączenia kanałów i kształtek wentylacyjnych są w 100% szczelne.

Ogólna charakterystyka systemu wentylacji CHEMOWENT®:
System wentylacyjny CHEMOWENT® to kanały, kształtki, wentylatory chemoodporne wykonane z tworzyw sztucznych PVC, PP, PPS i PE
Kształtki oraz kanały wentylacyjne CHEMOWENT® oferowane są w przekrojach okrągłych i prostokątnych
Sposoby łączenia systemu CHEMOWENT® to klejenie, spawanie, zgrzewanie, kołnierzowo.

Zakres produkcji CHEMOWENT®:

- Kształtki oraz kanały wentylacyjne okrągłe wtryskowe i segmentowe,
- Kształtki oraz kanały wentylacyjne prostokątne,
- Wentylatory chemoodporne
- Aparaty, odciągi, digestoria, okapy, zbiorniki, itp.

Zastosowanie systemów wentylacyjnych CHEMOWENT®:


- Przemysł – wentylacja galwanizerii, anodowni, ocynkowni, wytrawialni, hal przemysłowych ze środowiskiem korozyjnym, akumulatorowni, chlorowni, itd.
- Baseny –wentylacja ogólna basenów, wentylacja pomieszczeń z chemią basenową
- Laboratoria – odciągi z digestoriów, wentylacja ogólna.