Dzięki nowoczesnym rurom wielowarstwowym o przekroju od 14 do 63 mm kompletny system rurowy TECEflex może być stosowany od poziomu instalacyjnego, aż do przewodu przyłączeniowego grzejnika.

Pokryte warstwą aluminiowej folii rury wielowarstwowe TECEflex w rozmiarach 14, 16, 20, 25, 32, 40, 50 i 63 mm można używać zarówno w instalacjach grzewczych, jak i wody pitnej.

- Dzięki małemu ciężarowi i możliwości ich mechanicznego obciążenia znakomicie nadają się do zastosowania w pionach instalacyjnych i głównych przewodach zasilających, a także w miejscach trudno dostępnych – mówi Andrzej Durda, dyrektor ds. technicznych w TECE.

Nowoczesne połączenie rur przy wykorzystaniu tulei zaciskowych znacząco minimalizuje straty ciśnienia i szum związany z przepływem wody, a jednocześnie zapewnia niezwykle trwałe i stabilne połączenie.

Poprzez nasunięcie tulei, ścianki rury zostają wprasowane w karby złączki powodując uszczelnienie złącza na całej jego powierzchni bez konieczności stosowania specjalnych taśm uszczelniających lub dodatkowych pierścieni uszczelniających typu ORING, które mogą okazać się zawodne przy błędach w montażu.

Rury TECE wykonywane są z wysokiej gęstości polietylenu, poddanego dodatkowo wewnętrznemu sieciowaniu w wiązce elektronów. Dzięki temu spełniają wszystkie wymagania ciśnieniowe, temperaturowe i wytrzymałościowe. Z kolei opatentowana aksjalna technika łączenia znacząco zwiększa bezpieczeństwo instalacji i zapewnia jej ponad 50-letnią żywotność.