Panasonic wprowadził na europejski rynek urządzeń grzewczo-klimatyzacyjnych pompy Mini ECOi, przeznaczone do domów i małych obiektów komercyjnych. Nowy, kompaktowy model jest rozszerzeniem linii pomp ciepła VRF ECOi.

Kompaktowa pompa ciepła Mini ECOi w ofercie Panasonic
Mini ECOi to mały, 2-rurowy system pomp ciepła ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF). Urządzenie, stworzone z myślą o domach i małych obiektach komercyjnych, pozwala na podłączenie do 9 jednostek zapewniających odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczeń. System Mini ECOi, którego wersje posiadają wydajność chłodniczą od 12kW do 15,5kW, może pracować w trybie grzania przy temperaturach zewnętrznych do -20°C, a w trybie chłodzenia do
-10°C. Wysoka wydajność systemu (COP o wartości 4,62 w przypadku jednostki 4HP) jest zapewniona dzięki zastosowaniu przyjaznego czynnika chłodniczego R410A oraz inwerterów prądu stałego.

„Seria pomp ciepła Mini ECOi to odpowiedź firmy Panasonic na rosnące zapotrzebowanie na systemy grzewczo-chłodnicze typu VRF. Nowe pompy znajdą wykorzystanie wszędzie tam, gdzie dla użytkownika ważna jest wydajność i niewielka przestrzeń potrzebna na instalację. Zastosowane rozwiązania technologiczne przyczyniają się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i kosztów eksploatacji.” - mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Seria Mini ECOi jest kompatybilna z jednostkami wewnętrznymi oraz urządzeniami sterującymi całej serii ECOi.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu.O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów (105 mld $)
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC).