Centrala wentylacyjna Compact Top to nowa propozycja firmy Swegon.
Fot. 1. Centrala COMPACT TOP
Kompaktowa centrala nawiewno-wyciągowa z wymiennikiem rotacyjnym, ze zintegrowaną automatyką o nazwie COMPACT TOP to nowe urządzenie w ofercie firmy Swegon, wprowadzone do sprzedaży na polskim rynku w 2008 roku (w Szwecji: w 2007 r.).
Z uwagi na małe gabaryty i cichą pracę centrala może być stosowana bezpośrednio w pomieszczeniach użytkowych w budynkach użyteczności publicznej, sklepach, domkach jednorodzinnych itp. - wszędzie tam, gdzie wymagana jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiena.
Compact Top wyposażono w wentylatory promieniowo-osiowe i obrotowy wymiennik do odzysku ciepła, filtry nawiewu i wywiewu klasy F7 oraz kompletny, zintegrowany z centralą układ sterowania. Cicha praca oraz sposób podłączenia kanałów (od góry) umożliwia zainstalowanie urządzenia bezpośrednio w pomieszczeniu, dzięki czemu zaoszczędzamy miejsce przeznaczone na przestrzeń techniczną.
Z racji zastosowania wymiennika rotacyjnego o wysokiej efektywności odzysku ciepła (ponad 80%) urządzenie jest bardzo ekonomiczne w eksploatacji i w skrajnych przypadkach, dużych zyskach ciepła, można uniknąć zastosowania nagrzewnicy. Centralka wyposażona jest w automatykę, która umożliwia optymalizację pracy urządzenia w trakcie użytkowania. Całość jest montowana i testowana fabrycznie, dzięki czemu mamy pewność niezawodności pracy.
Centrale Compact Top produkowane są w dwóch wydajnościach przepływu powietrza: 280-820 m³/h (Compact Top 02 ), 280-1300 m³/h (Compact Top 03). Wymiary zewnętrzne obu wielkości central są takie same.
W konstrukcji central serii Compact Top przejawia się dbałość szwedzkich inżynierów o niezawodność pracy central oraz ukierunkowanie na koszty życia produktu ang. LCC (Life Cycle Cost) - a nie tylko na koszt zakupu urządzenia.
Compact Top produkowane są zgodnie z normami ISO 9001 oraz normami systemu ochrony środowiska ISO 14001.
Do dokładnego doboru central Compact Top służy program komputerowy Pro Unit dostępny w biurach techniczno-handlowych Swegon.
Do pobrania: >>katalog Compact Top 2008