Kompaktowa centralka wentylacyjna EASYAIR® produkcji AL-KO Therm odznaczona została tytułem „Najlepszego produktu roku” w konkursie technologicznym „Plus X Award” w kategoriach innowacyjności, wysokiej jakości i ekologii (Kotz, Niemcy, czerwiec 2010). EASYAIR® dostępna jest w ofercie BSH Klima Polska Sp. z o.o.

Kompaktowa centralka wentylacyjna EASYAIR® AL-KO
Nowy produkt w ofercie firmy BSH Klima Polska: centrale wentylacyjne EASYAIR® firmy AL-KO Therm.

Urządzenia EASYAIR® odznaczają się wysokosprawnym odzyskiem ciepła. Zarówno urządzenia z obrotowym jak i z płytowym wymiennikiem ciepła osiągają sprawność od 80% do 90% wg DIN EN 308 (bez wykraplania). Dzięki temu można zaoszczędzić ok. 90% – 95% kosztów ogrzewania powietrza.EASYAIR
- Wydajność od 650 m3/h do 13000 m3/h
- Wysokosprawny odzysk ciepła ze skutecznością od 8%0 do 90%
- Energooszczędne wentylatory z techniką EC (silniki z elektroniczną komutacją)
- Redukcja hałasu przez wysokotłumiące obudowy i zoptymalizowane komponenty
- Łatwa obsługa dzięki inteligentnemu sterowaniu i prostej budowie urządzeń
- Wysoka jakość wykonania, łatwy montaż, łatwy serwis.


Wszystkie komponenty są zoptymalizowane w aspekcie ekonomicznym: korzystny napływ powietrza na komponenty połączone z niskimi stratami ciśnienia oraz z zastosowaniem wentylatorów z nowoczesną techniką EC umożliwia niezwykle energooszczędną eksploatację. Dzięki nim oraz zastosowaniu wysokotłumiących obudów w urządzeniach tych emisja hałasu jest znacznie zredukowana.

Inteligentne sterowanie przyczynia się do łatwej obsługi urządzeń EASYAIR®. Regulacja przejmuje funkcję optymalnego współdziałania wszystkich komponentów pod względem energochłonności.
Urządzenie jest w pełni okablowane. Wymagane jest jedynie podłączenie zasilania (opcjonalnie medium chłodzącego i grzewczego) i EASYAIR® jest gotowy do użytku.

Nowe centralki EASYAIR® spełniają, podobnie jak inne centrale klimatyzacyjne produkowane przez AL-KO Therm, wszystkie założenia dotyczące ograniczenia emisji CO2, a także znaczną redukcję kosztów eksploatacyjnych w okresie żywotności urządzenia tzw. LCC (Life-Cycle-Costs). Spełnienie tego celu ma się wyrażać także znaczną redukcją zapotrzebowania na energię przy spełnieniu warunku zachowania wymaganego komfortu klimatyzowanego pomieszczenia. Urządzenia AL-KO Therm typu EASYAIR®, które dobrane są do ilości powietrza między 650 do 13 000 m3/h są rozwiązaniem pasującym do wielu obiektów takich jak: szkoły, przedszkola, wyższe uczelnie, a także tradycyjnych biur i budynków użytkowych.

Kompaktowa centralka wentylacyjna EASYAIR® firmy AL-KO Therm, zdobyła tytuł „Najlepszego produktu roku” w konkursie technologicznym Plus X Award w Niemczech, który przy udziale 144. wyspecjalizowanych, neutralnych jurorów z 32. krajów, 40. kompetentnych partnerów uznawany jest jako największy konkurs na świecie oceniający produkty w dziedzinach technologii, sportu i rekreacji.

Więcej informacji na temat EASYAIR: [attach=attach1]w karcie aktalogowej[/attach]

Źródło: BSH Klima Polska