Duńskie kominy z pumeksu dostępne na polskim rynku.




Firma TiM Kominki Sp. z o.o. wprowadziła na polski rynek nową markę systemów kominowych - duńskie rozwiązanie Scancore - komin zbudowany na bazie wulkanicznego pumeksu.
Wulkaniczny pumeks, naturalna porowata skała jest materiałem idealnym do izolacji. Dobra izolacja dla komina oznacza szybkie osiąganie i utrzymanie wysokiej temperatury spalin, gwarantując dobry ciąg i szybkie rozgrzanie się komina. Wysoka temperatura powoduje dokładniejsze dopalanie gazów i skroplin w kominie przez co na zewnątrz wydostaje się mniej sadzy i szkodliwych związków. Najistotniejszą cechą systemu jest prostota jego budowy. System składa się z jednego typu kształtki, z której buduje się całość komina. Scancore nie podsiada wewnętrznego komina ceramicznego, ale zintegrowany wewnętrzny wkład. Instalator montując komin sam wybiera miejsce na drzwiczki i podłączenia nawiercając komin i robiąc dziury pod odpowiedni przewód.
Scancore jest znanym i cenionym rozwiązaniem w krajach skandynawskich. Skandynawskie produkty cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, są ekologicze, proste w montażu i bezpieczne w użytkowaniu.