Styl klasyczny od lat cieszy się popularnością wśród dekoratorów wnętrz. Zachwyca on kunsztownymi zdobieniami i majestatycznym wzornictwem, a także ponadczasową kolorystyką.

Kominki elektryczne Optiflame z obudowami do klasycznych wnętrz
Specjalnie z myślą o wielbicielach klasycznych rozwiązań aranżacyjnych powstały nowe kominki elektryczne Milano, Rome i Verona marki Optiflame.
Ciężkie, monumentalne komody, pikowane sofy obite grubym pluszem i marmurowe rzeźby – tak wielu z nas wyobraża sobie wystrój typowego, klasycznego wnętrza. Tymczasem ten popularny styl aranżacyjny daleki jest od pałacowego przepychu. Najważniejsza jest w nim bowiem dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i naturalne surowce. Nowe kominki elektryczne Milano, Rome i Verona marki Optiflame, za sprawą stylizowanej obudowy, doskonale wpisują się w ten kanon, dlatego też z powodzeniem sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym.

Milano – na włoską nutę
Milano, pierwszy z kominków elektrycznych marki Optiflame przeznaczonych do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu, zachwyca kunsztownym wykończeniem i stonowaną kolorystyką. Elegancka obudowa, fornirowana naturalnym drewnem w kolorze Wiśni lub Złotego Dębu z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym estetom. Wszystkich tych, którzy stawiają na funkcjonalność zainteresuje natomiast informacja, że kominek elektryczny Milano marki Optiflame wyposażony jest w wyjątkowo realistyczny efekt płonących polan oraz posiada wbudowany termowentylator o mocy 1,2 kW, który łagodnie rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Co więcej efekt ognia może działać niezależnie od funkcji grzania, temperaturę można natomiast regulować za pomocą termostatu.

Rome – rzymskie inspiracje
Kominek elektryczny marki Optiflame noszący urokliwą nazwę Rome poszczycić się może ciemnobrązową obudową fornirowaną naturalnym drewnem. Front kominka udekorowany został delikatnym ornamentem w formie wstęgi materiału, boki zaś ozdobiono płaskorzeźbą przypominającą antyczne pilastry czy półkolumny. Dzięki temu całość prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Kominek elektryczny Rome marki Optiflame zasługuje jednak na zainteresowanie nie tylko ze względu na pełen wdzięku design, ale również z uwagi na wygodę użytkowania. Wyposażony jest on w realistyczny efekt płomienia z paleniskiem imitującym płonące polana oraz posiada wbudowany termowentylator o mocy 1,2 kW. Obie funkcje – płomienia i grzewcza – działać mogą całkowicie niezależnie od siebie, dzięki czemu w letnie wieczory nie będziemy musieli niepotrzebnie dogrzewać pomieszczenia. Warto dodać, że elementy regulacji temperatury zostały dyskretnie ukryte za ruchomym panelem maskującym, zatem nie zakłócają one eleganckiej linii kominka.

Verona narożnikowa – dla romantyków
Verona narożnikowa to kolejny kominek elektryczny marki Optiflame zaprojektowany z myślą o klasycznych wnętrzach, tym razem nieco bardziej romantycznych. Dowodem na to jest elegancka obudowa fornirowana drewnem w kolorze orzechowym i udekorowana prostym, geometrycznym reliefem. W modelu tym na uwagę zasługuje również panel wewnętrzny imitujący jasny marmur, który doskonale kontrastuje z ciemnym drewnem i jednocześnie rozświetla front kominka. Warto podkreślić, że obudowa kominka elektrycznego Verona marki Optiflame zaprojektowana została w taki sposób, by ustawić ją w narożniku pomieszczenia, co pozwala zaoszczędzić we wnętrzu sporo miejsca. Dzięki temu nawet w niewielkich pokojach możemy napawać się widokiem polan płonących wewnątrz kominka elektrycznego oraz rozkoszować przyjemnym ciepłem, za które odpowiada termowentylator o mocy 1,2 kW.

Kominki elektryczne Optiflame – dlaczego warto?
Eleganckie obudowy należą do największych atutów kominków elektrycznych Milano, Rome i Verona marki Optiflame, jednak ich równie ważnymi zaletami są funkcjonalność i komfort użytkowania. Kominki elektryczne można bez przeszkód zamontować nie tylko w domu, ale również w niewielkim mieszkaniu – nie wymagają one bowiem podłączenia do komina, specjalnego systemu wentylacyjnego ani odprowadzania spalin. Co więcej – urządzenia marki Optiflame nie wydzielają dymu, nie brudzą pomieszczeń i nie wymagają czasochłonnego czyszczenia czy składowania opału. Wystarczy podłączyć kominek elektryczny do źródła zasilania, aby rozświetlił się on blaskiem płomieni.

Każdy z nas marzy o idealnym domu, urządzonym zgodnie z naszym gustem i upodobaniami. Miłośnicy klasycznych rozwiązań, z pietyzmem dobierający odpowiedni kolor i fakturę ścian, kształt mebli czy dodatki nie są w tej kwestii wyjątkiem. Stylowe kominki marki Optiflame z klasycznymi obudowami to propozycje, które pomogą dopełnić im obraz perfekcyjnie zaaranżowanego wnętrza…

Kominek elektryczny ROME
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1000 x 1120 x 380 mm
Moc grzewcza: 1,2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: wiśnia lub złoty dąb
Cena brutto: 2270zł

Kominek elektryczny MILANO
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1120 x 970 x 360 mm
Moc grzewcza: 1,2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: espresso
Cena brutto: 1830 zł

Kominek elektryczny VERONA NAROŻNIKOWA
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1016 x 1041 x 315 mm (ustawienie płasko przy ścianie) lub 787 mm (ustawienie narożnikowe)
Moc grzewcza: 1,2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: orzech
Cena brutto: 1790 zł

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
www.optiflame.com.pl

Grupa Glen Dimplex powstała w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Zajmuje ona również uznane miejsce w branży AGD. Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą jej sukcesu jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz zapewnianie klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami.
Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając jednocześnie biurokratycznego stylu zarządzania. Podstawową filozofią jej działalności jest budowanie silnych, energicznych i skutecznych firm, od których oczekuje się pracy zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki, przy nacisku kładzionym na potrzeby klienta.
Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.


Źródło: ''