Komfovent to uznana marka oferująca na rynku europejskim najwyższej jakości centrale wentylacyjne w konkurencyjnej cenie. Urządzenia marki Komfovent stworzone zostały nie tylko w celu zapewnienia dobrego klimatu w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych, lecz również w celu osiągnięcia tego w sposób oszczędny.


Centrale Komfovent Domekt z serii REGO są przeznaczone do instalacji w domach i mieszkaniach. W sprzedaży funkcjonują zarówno modele podsufitowe, jak również pionowe (instalowane nad kuchennym okapem). Charakteryzuje je niewielki rozmiar - przykładowo do wentylacji mieszkania o powierzchni 120 m² wystarczy urządzenie o wymiarach 660x600x495 mm. Wszystkie urządzenia z tej serii zostały wyposażone przez producenta (litewską firmę Amalva) w obrotowe wymienniki ciepła. Gwarantują tym samym do 85% efektywności temperaturowej, służąc zarówno jako urządzenie nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła, jak i do odprowadzania oparów z okapu kuchennego.

Nie występuje ryzyko zatłuszczania się obrotowego wymiennika ciepła, co uniemożliwiało montaż centrali nad okapem we wszystkich dotychczasowych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Technologia ta poprzez zastosowanie piątego króćca pozwalającego na odprowadzanie strumienia powietrza z okapu z pominięciem wymiennika ciepła (schemat rozmieszczeni króćców na rysunku obok) rozwiązała ten problem i jest prekursorem na rynku europejskim. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak możliwości roznoszenia się intensywnej zapachów z kuchni.

Wyposażone są w intuicyjne i nowoczesne sterowanie elektroniczne. Przy użyciu montowanego w dowolnym miejscu panelu (C4) umożliwiają użytkownikowi skorzystanie z jednego z trzech trybów (czuwania, roboczego i turbo). Dodatkową zaletą jest wybór trybów Lato/Zima, które odpowiednio włączają i dezaktywują zainstalowaną w urządzeniu nagrzewnicę elektryczną.
Wariant podwieszany wyróżnia niewielka wysokość oraz dogodny sposób montażu. Centrale łatwo zamontować poziomo pod sufitem (modele REGO 250P oraz 400P) lub pionowo przy ścianie (modele REGO 200VE oraz 400VE). Zaślepka okrążenia pozwala połączyć urządzenie z okapem kuchennym lub z otworem wyciągu, co pozwala na łatwe odprowadzanie powietrza z łazienki lub toalety oddzielnym kanałem powietrznym.
Po bezpośrednim podłączeniu okapu

Po podłączeniu okapu kuchennego oddzielnie od urządzenia

Po oddzielnym podłączeniu dodatkowego dyfuzora wyciągu

Zrównoważony system wentylacji pomieszczeń


Każda centrala Komfovent Domekt wyposażona jest w filtry, elektryczną nagrzewnicę, wentylatory oraz 20mm izolację, która sprawia, że są one niezwykle ciche. Te ergonomiczne centrale dostarczane są jako jeden element, co sprawia, że są niezwykle proste w montażu i praktycznie natychmiast gotowe do użycia.