Każdy z nas inaczej odczuwa temperaturę pomieszczenia. Niektórzy lubią orzeźwiający chłód i najchętniej nie zamykaliby w ogóle okien, inni marzną szybciej i potrzebują więcej ciepła, by czuć się komfortowo.

Komfortowa temperatura wnętrza
Zdaniem naukowców, odpowiednia temperatura w najbliższym otoczeniu to jeden z głównych warunków dobrego samopoczucia. Co to znaczy odpowiednia? Wiadomo że w zbyt wychłodzonych pomieszczeniach nie jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować, a w przegrzanych czujemy się apatyczni i rozleniwieni. Skrajne temperatury męczą i obniżają koncentrację. Nie sprzyjają ani efektywnej pracy ani wypoczynkowi. Na szczęście współczesna technologia podsuwa nowatorskie rozwiązania tego typu problemów. Optymalny klimat wnętrza to nie tylko kwestia właściwie zaprojektowanej instalacji grzewczej. Sprawne działanie wszystkich urządzeń i komfort odczuwany przez domowników zależy przede wszystkim od właściwej regulacji i sterowania.

Wygoda i oszczędność
Urządzenia umożliwiające efektywne sterowanie systemami grzewczymi są dziś popularne i powszechnie dostępne. Dzięki temu skutecznie poprawiają jakość codziennego funkcjonowania i pozwalają cieszyć się niezwykle wydajnym wykorzystaniem energii. To ostatnie wywiera zbawienny wpływ zarówno na środowisko, jak i domowy budżet. Inteligentny sterownik T105 VF z bogatej oferty firmy SALUS CONTROLS pomoże nam zmniejszyć zużycie energii nawet do 30%. To bezprzewodowe, niewielkie urządzenie można zainstalować w dowolnym pomieszczeniu, zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. Wykorzystane w jego produkcji, wysokiej jakości materiały i stylowa obudowa sprawią, że harmonijnie wpasuje się w każde wnętrze. Innowacyjny sterownik T105 VF komunikuje się z urządzeniem grzewczym poprzez fale radiowe. – Zasięg pracy urządzenia w otwartym terenie to nawet 100m – mówi Paweł Kulpa, odpowiedzialny za markę SALUS CONTROLS.

Komfort w każdej sytuacji
Regulator T105 VF pracuje w zakresie temperatury od 0°C-40°C i posiada aż 6 różnych programów, które można ustawiać zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i trybem życia. W zależności od obecności domowników i poziomu ich aktywności zmienia się optymalna temperatura wnętrza. Właściwie zaprogramowany sterownik uwzględnia weekendowy wyjazd, leniwą drzemkę w fotelu i szalone zabawy z dziećmi. Podobnie jak wszystkie bezprzewodowe termostaty z oferty firmy SALUS CONTROLS, T105 VF jest prosty w obsłudze i ergonomiczny. Dużą zaletą jest wielofunkcyjny wyświetlacz ze wskaźnikiem pracy i sygnalizatorem niskiego poziomu baterii oraz możliwość zmiany kodu komunikacyjnego za pomocą nieskomplikowanych przełączników.

Odpowiednia temperatura otoczenia jest szczególnie ważna dla codziennego funkcjonowania. Wpływając bezpośrednio na samopoczucie może zwiększyć efektywność naszej pracy i jakość chwil przeznaczonych na relaks. To również znaczący krok na drodze do oszczędnego i zarazem ekologicznego zarządzania energią.

Źródło: ''