Wielki Test próżniowych kolektorów słonecznych firmy Viessmann dobiegł końca. Test miał na celu sprawdzenie wytrzymałości kolektorów w niecodziennych warunkach. Przez miesiąc były one poddawane wpływom czynników zewnętrznych na dachach floty samochodowej firmy Viessmann.
Kolektory wytrzymały trudy warunków drogowych, m.in.:
- opory huraganu (prędkość wiatru sięgająca 165 km/h), 

- drgania generowane przez nierówną powierzchnie dró
g,

- szoki termiczne wywołane myciem samochodów,
- deszcz, 

- drobne kamienie na drodze.


W Wielkim Teście uwzględniono 40 kolektorów Vitosol 200-T. Wyróżnikiem tego produktu jest ponadprzeciętna sprawność – o 40 – 50% wyższa od dostępnych do tej pory na rynku. Nawet przy niskim nasłonecznieniu, kolektory te są w stanie wytworzyć ciepło, pozwalające oszczędzić średnio 60% energii rocznie, potrzebnej na podgrzew ciepłej wody w gospodarstwie domowym.
W ramach Testu, w wyniku uderzenia kamienia, uszkodzeniu uległy 3 rury na 400 (w jednym kolektorze jest 10 rur próżniowych).
Wszystkie kolektory są w pełni sprawne, a obecnie zostały wykorzystane jako urządzenia wystawowe. 


„Wynik Wielkiego Testu bardzo nas ucieszył, ale nie był dla nas zaskoczeniem. Po raz kolejny firma Viessmann udowodniła, że produkuje świetne urządzenia, zdające egzamin nawet w najtrudniejszych warunkach. Kolektory na dachach samochodów wzbudzały niemałe zainteresowanie na drogach. Myślę, że firma Viessmann jeszcze nie raz zaskoczy Klientów niecodziennymi i ciekawymi pomysłami.“
– komentuje prezes firmy Roland Krause.

Grupa przedsiębiorstw firmy Viessmann jest jednym z wiodących w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Kierowane w trzecim pokoleniu przez dr Martina Viessmanna przedsiębiorstwo zostało założone w 1917 roku. Obrót całej grupy wynosi około 1,4 mld EURO, a zatrudnienie ponad 7.400 pracowników. Ponad 50 procent obrotu przypada na eksport. Viessmann posiada 12 zakładów w Niemczech, Polsce, Austrii, Francji, Kanadzie i w Chinach. Sieć dystrybucyjną obejmuje 35 krajów i 119 oddziałów handlowych na całym świecie. W Polsce firma jest obecna od 1991 roku. Zarówno na rynku światowym, jak i w Polsce Viessmann została uhonorowana weloma prestiżowymi nagrodami. Ostatnim wyróżnieniem za 2008 rok w Polsce jest nagroda Superbrands przyznana za stworzenie najsilniejszej i najbardziej rozpoznawalnej marki.