Producenci urządzeń grzewczych, sprzętu gospodarstwa domowego czy oświetlenia zwracają szczególną uwagę nie tylko na nowatorskie technologie, ale także na design produktów. Ich wygląd stanowi integralną część nowoczesnego wnętrza.Elegancki, estetyczny wygląd kotłaWspółczesne garaże, czy poddasza zmieniają się w domowe sale kinowe, siłownie, sauny, czy inne miejsca służące spędzaniu wolnego czasu. Pomieszczenia te często są starannie zaprojektowane z wykorzystaniem materiałów, które dotąd znajdowały się we wnętrzach typowo mieszkalnych. Dzieje się tak m.in. dlatego, że znajdujące się w np. w piwnicach współczesne urządzenia grzewcze można z łatwością wkomponować w nowoczesną przestrzeń. Przykładem kotła kondensacyjnego, którego charakteryzuje wysoki stopień zaawansowania wzorniczego jest Cerasmart Modul firmy JUNKERS. Ten elegancki kocioł nadaje się zarówno do zabudowy modułowej jak również jako samodzielnie stojący element nowoczesnego wnętrza. W małych pomieszczeniach idealnie sprawdzi się np. model kotła kondensacyjnego JUNKERS – Cerapur Smart. Ma on zaledwie 40 cm szerokości, co pozwala na montaż w łazience czy w małej wnęce. Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej urządzenie osiąga sprawność ponad 100% przy minimalnej emisji szkodliwych substancji do powietrza. W ten sposób oszczędzana jest energia, zmniejszane koszty ogrzewania a przy okazji chronione środowisko.

Dopracowany w detalachCzystość formy, ponadczasowy design oraz zastosowanie materiałów najwyższej jakości – takimi cechami charakteryzuje się nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego. Zielona Linia BOSCH, to produkty które słyną z energooszczędności, jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej linii wzorniczej można podziwiać ich estetyczny wygląd. Firma BOSCH proponuje m.in. odkurzacz – Home Professional, który łączy w sobie profesjonalny efekt czyszczenia, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz elegancki design. Wszystkie te cechy powodują, że efekt jego pracy będzie zawsze perfekcyjny. Korpus odkurzacza pokryty jest specjalnym lakierem odpornym na zadrapania. Utrzymany jest w kolorze antracytu z czerwonymi, metalizowanymi dodatkami. Czerwony kabel podkreśla charakter odkurzacza i wpływa dodatkowo na bezpieczeństwo użytkowania: trudno nie zauważyć go na podłodze. Bardzo ważnym elementem podnoszącym komfort odkurzania są akcesoria. W modelu Home Professional akcesoria zamknięte są w estetycznej walizeczce, przypominającej pudełka na elektronarzędzia.

Piękno i funkcjonalność zamknięta w żarówceWielu konsumentów decydujących się na zakup źródeł światła bardzo dużo uwagi poświęca walorom estetycznym. Nie bez powodu – umiejętnie dobrane oświetlenie pozwala uzyskać wyjątkowe efekty wizualne w naszych wnętrzach. Dawniej konsumenci zmuszeni byli wybierać pomiędzy energooszczędnością a estetyką, ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd świetlówek energooszczędnych. Na szczęście to już przeszłość. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama świetlówek energooszczędnych, których kształty i formy zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów. Świetlówki dostępne są w kształtach żarówek tradycyjnych i świecowych, dużych kul (GLOBE) i małych kulek (MINI GLOBE) jak również oryginalnych skręconych rurek. Wśród produktów OSRAM wyróżnić można przede wszystkim: DULUXSTAR MINI BALL, DULUXSTAR MINI GLOBE czy DULUXSTAR TWIST. To produkty dla tych, którzy oprócz energooszczędności cenią sobie również styl, ciekawe wzornictwo i nowe kształty. Świetlówki te dzięki mniejszym wymiarom niż standardowe produkty doskonale sprawdzają się we wszystkich otwartych oprawach oświetleniowych – zarówno w kuchni, przedpokoju czy salonie, wytwarzając taką samą ilość jasnego światła jak tradycyjne żarówki. Dzięki nim każdy żyrandol, lampa czy lampka nocna zyska niezwykły urok.
Źródło: Dom Dobrej Energii