Od września br. biuro firmy Knauf Insulation znajduje się w nowym miejscu przy ulicy 17 stycznia 56 w Warszawie.


Na polskim rynku firma Knauf Insulation rozpoczęła działalność w 2006 roku. Dzięki gościnności firmy Knauf Sp. z o.o. początkowo biuro firmy mieściło się w jej siedzibie, przy ulicy Światowej 25. - Szybki rozwój oraz stale powiększający się zespół pracowników sprawiły, że zdecydowaliśmy się na wynajęcie własnego biura o znacznie większej powierzchni – mówi Beata Kuskowska Marketing Communications Manager w firmie Knauf Insulation.
Nowy adres Knauf Insulation Sp. z o.o.: ul. 17 stycznia 56, 02-146 Warszawa
Szeroki asortyment firmy Knauf Insulation obejmuje mineralną wełnę szklaną, wełnę kamienną, wełnę drzewną oraz polistyren ekstrudowany. Dzięki kompleksowej ofercie firma Knauf Insulation umożliwia wybór optymalnej izolacji dla każdego zastosowania.
Knauf Insulation oferuje także szeroki asortyment niepalnych produktów izolacyjnych z wełny szklanej stosowanych do rur i przewodów instalacji HVAC. Dostarcza izolację ze swoich europejskich fabryk oraz na zamówienie dla dużych projektów produkuje wyroby spełniające specyficzne wymagania projektowe.
Produkty firmy Knauf Insulation stosowane w instalacjach HVAC:


Produkty dla HVAC Knauf Insulation
Izolacja rur (Pipe Insulation) - wysokiej jakości prefabrykowany produkt przeznaczony do izolacji rur, wykonany z niepalnej wełny szklanej o ciągłych włóknach. Pokryty jest fabrycznie przyklejoną okładziną wyśmienitej klasy „O", z samoprzylepną zakładką.
Mata do izolacji przewodów (Duct Roll) - wytrzymała, elastyczna, niepalna mata z wełny szklanej o ciągłych włóknach, pokryta z jednej strony okładziną z folii aluminiowej wyśmienitej klasy "O".
Płyta do izolacji przewodów (Duct Slab) - wytrzymała, półsztywna, niepalna płyta izolacyjna z wełny szklanej o ciągłych włóknach, pokryta z jednej strony warstwą zbrojonej folii aluminiowej wyśmienitej klasy "O".
Płyta do izolacji przewodów Plus (Duct Slab Plus) - wytrzymała, sztywna, niepalna płyta izolacyjna z wełny szklanej o ciągłych włóknach, pokryta z jednej strony warstwą zbrojonej folii aluminiowej wyśmienitej klasy "O". Okładzina zapewnia jasną, łatwo zmywalną powierzchnię i pełni funkcję efektywnej warstwy paroizolacyjnej.
Akustyczna okładzina do izolacji przewodów (Acoustic Duct Liner) - mata z wytrzymałej, elastycznej wełny szklanej pokryta z jednej strony twardą białą tkaniną szklaną.
Uniwersalna płyta (Universal Slab) - asortyment niepalnych, nielaminowanych płyt w wariantach od półsztywnych do sztywnych z włóknami ciągłymi. Mogą być pokryte warstwą powierzchniową wyśmienitej klasy „O" oraz są dostępne w różnych gęstościach.
Płyta do izolacji przewodów Rocksilk (Rocksilk Duct Slab) - produkowana z niepalnej, nieorganicznej wełny kamiennej dla zapewnienia wytrzymałości, z fabrycznie zamocowaną zbrojoną folią aluminiową wyśmienitej klasy "O", zapewnia przy tym do 2 godzin odporności ogniowej.
Materac Rocksilk (Rocksilk Mattress) - twardy, ale elastyczny materac izolacyjny o ogólnym zastosowaniu, z niepalnej wełny kamiennej, pokryty z jednej lub obu stron siatką drucianą ocynkowaną lub z nierdzewnej stali.
Rocksilk PyroDuct - płyta z wełny kamiennej o wysokiej gęstości, dostępna jako nielaminowana lub pokryta zbrojoną folią aluminiową klasy „O".

O firmie Knauf Insulation
Będąc częścią grupy Knauf, Knauf Insulation reprezentuje jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej na świecie. Mając zakłady produkcyjne w Europie, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, roczny przychód ze sprzedaży przekracza 1 miliard Euro. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji na świecie oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach prywatnych i w zastosowaniach przemysłowych. Do oferowanych produktów można zaliczyć wełnę szklaną, wełnę kamienną, ekspandowany polistyren, ekstrudowany polistyren dostępne pod nazwami Thermolan®, Rocksilk® i Polyfoam®. Knauf Insulation jest zaangażowany w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska produkując wyroby z przetworzonych materiałów. Jest członkiem MIWO – Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej.