Firma Knauf Insulation otrzymała nagrodę Diamentów Forbesa 2011 podczas gali zwycięzców prestiżowego rankingu, która odbyła się 16 czerwca w Restauracji Belvedere w Warszawie. Tegoroczna odsłona zestawienia najszybciej rozwijających się firm, przygotowanego analityków z wywiadowni Dun&Bradstreet w porozumieniu z redakcją Forbesa, potwierdza rosnącą rolę Knauf Insulation w segmencie firm budowlanych.

Knauf Insulation nagrodzona Diamentami Forbesa
Diamenty Forbesa 2011 pokazały, które firmy najlepiej radzą sobie w warunkach spowolnienia gospodarczego. W tym roku wywiadownia Dun&Bradstreet wytypowała aż 2048 firm z 16 województw. Firma Knauf Insulation odnotowała korzystne wyniki sprzedażowe i utrwaliła rosnący trend rozwoju. Firma uplasowała się na wysokim, 12. miejscu w rankingu mazowieckich firm. Symboliczny diament i dyplom odebrał z rąk redaktora naczelnego miesięcznika Forbes Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

- Nasze doskonałe wyniki zawdzięczamy strategii zrównoważonego rozwoju, którą staramy się wprowadzać w każdym aspekcie działalności firmy. Trwały wzrost, osiągany poprzez lokowanie środków w badania i rozwój oraz umiejętne wprowadzanie innowacji pozwolił nam osiągnąć stabilną pozycję finansową, jak również wiodącą rolę na rynku wełny mineralnej. Tegoroczna Nagroda Diamentów Forbesa nie jest jednak zwieńczeniem naszego sukcesu. To doskonała motywacja do dalszej pracy, która z pewnością zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w kolejnych latach – mówi Arkadiusz Gąsiorek.

Wprowadzona przez firmę Knauf Insulation w 2009 roku innowacyjna, w pełni naturalna wełna mineralna w ECOSE® Technology zdobyła szerokie uznanie inwestorów, użytkowników indywidualnych i wykonawców, co pozwoliło firmie umocnić swoją silną pozycję wśród producentów wełny mineralnej.

W prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa brane są pod uwagę takie kwestie jak rating wiarygodności, wysoka płynność bieżąca, dodatni wynik finansowy czy wartość kapitałów własnych w ciągu czterech kolejnych lat. Na liście znajdują się tylko te firmy, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości.


Firma Knauf Insulation jest jednym z czołowych i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych. Firma Knauf Insulation działa w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia około 5000 pracowników. Firma, należąca do Grupy Knauf, ma od lat stabilną pozycję rynkową i rozwija się dynamicznie pod względem operacyjnym i finansowym, a w 2009 roku odnotowała obroty przekraczające 1,2 mld €.
Misją firmy jest zostać liderem w kreowaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Bazując na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu, firma oferuje kompleksowe rozwiązania przeznaczone dla budynków mieszkalnych, niemieszkalnych oraz dla obiektów przemysłowych. Knauf Insulation posiada szeroki asortyment produktów takich jak naturalna wełna mineralna w ECOSE® Technology, wełna drzewna Heraklith®, polistyren ekstrudowany, które zapewniają izolację cieplną, izolację akustyczną, ochronę przeciwpożarową budynków oraz oszczędność energii.
Wprowadzenie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji produkowanej w ECOSE® Technology potwierdza zaangażowanie firmy w dostarczanie materiałów wspierających zrównoważony rozwój w budownictwie. Naturalna wełna mineralna Knauf Insulation jest produkowana z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców przy wykorzystaniu biotechnologii łączenia włókien wolnej od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników. Izolacja w ECOSE® Technology uzyskała pełną Deklarację Środowiskową III typu przyznawaną przez Instytut Techniki Budowlanej dla najbardziej zrównoważonych środowiskowo produktów. W 2010 roku innowacyjny produkt otrzymał prestiżowy certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort Gold Standard oraz ekoetykietę Blue Angel, które gwarantują spełnienie najsurowszych kryteriów w zakresie jakości powietrza wewnętrznego. Firma Knauf Insulation została uhonorowana dwa razy z rzędu statuetką TOPBUILDER za wełnę mineralną w ECOSE® Technology oraz innowacyjne systemy dachu skośnego Dach Premium, przyznawaną najlepszym na rynku produktom i rozwiązaniom technologicznym dla budownictwa. W 2009 roku produkt otrzymał w Holandii nagrodę DUBO 2009 dla produktów i systemów stosowanych w budownictwie ekologicznym, tytuł „Produktu Roku 2009” podczas IV Konferencji i Wystawy Global Insulation oraz tytuł „Innowacji Roku 2009” w Pradze. Za działania mające na celu wprowadzenie innowacyjnej oferty produktowej oraz osiągnięcia technologiczne firma została uhonorowana prestiżowym tytułem Budowlanej Firmy Roku 2009 oraz Polskim Herkulesem 2010.
Społeczną odpowiedzialność firmy oraz dbałość o zrównoważony rozwój potwierdza jej zaangażowanie w edukację ekologiczną i stosowanie zrównoważonych środowiskowo materiałów w budownictwie. Przykładem takich działań jest Akcja Ekoszkoła (www.akcjaekoszkola.pl), której celem było przeprowadzenie remontu szkoły podstawowej przy wykorzystaniu wełny mineralnej w ECOSE® Technology. Firma wspierała również program „Ratunek dla Powodzian” zainicjowany przez Polską Akcją Humanitarną. Knauf Insulation jest także organizatorem programu Heraklith art mającego na celu wspierania sztuki współczesnej oraz młodych artystów.

Źródło: Knauf Insulation Sp. z o.o.