W dniu 2 czerwca 2016 na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbyła się trzecia edycja konferencji studenckiej Kliwent Event. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez członków Koła Naukowego Kliwent, działającego przy Wydziale Górnictwa i Geoinzynierii.

KLIWENT EVENT 2016 już za nami!

 

Konferencja ta była spotkaniem studentów, pracowników naukowych i przedstawicieli firm branżowych związanych z ogrzewnictwem, wentylacją, klimatyzacją i chłodnictwem.Konferencja składała się z dwóch części. Część pierwszą, odbywającą się w godzinach przedpołudniowych, stanowiły szkolenia prowadzone przez firmy biorące udział w tegorocznej edycji. Każdy ze studentów mógł wybrać dwa interesujące go szkolenia, które łącznie trwały około 3h. Tematyka szkoleń była różnorodna. Szkolenie firmy FLOWAIR dotyczyło wentylacji bezkanałowej i jednostki wentylacyjnej OXEN. W tym samym czasie firma SAMSUNG przedstawiła zagadnienia techniczne z istniejących realizacji systemów VRF w Polsce. Szkolenie firmy COOL dotyczyło natomiast urządzeń klimatyzacji precyzyjnej. Następnie firma FLÄKT WOODS zdradziła jak zaprojektować skuteczny system wentylacji strumieniowej i oddymiania garaży. SWEGON zaprezentował swoje oprogramowanie wspomagające projektowanie. W szkoleniu firmy FRAPOL poruszony został temat centrali grzewczo-klimatyzacyjnej Onyx Experience. Natomiast przedstawiciel firmy DE DIETRICH przedstawił charakterystykę i dobór powietrznej pompy ciepła. W szkoleniach łącznie wzięło udział 165 studentów.

Po południu, w Centrum Dydaktyki AGH, odbyła się cześć seminaryjna konferencji. Uroczystego otwarcia dokonał Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Profesor Piotr Czaja. Do samego wieczora przedstawiciele firm wygłaszali swoje referaty. Oprócz firm przeprowadzających szkolenia (COOL, DE DIETRICH, FLÄKT WOODS, FLOWAIR, FRAPOL, SAMSUNG, SWEGON) w tej części konferencji można było usłyszeć również referat firmy KOMPLEKS dotyczący wentylacji chemoodpornej. MERCOR omówił wpływ grubości przegrody klap pożarowych na opory instalacji, a firma JUWENT zaprezentowała oprogramowanie on-line wspomagające dobór urządzeń. Przedstawiciel VENTURE INDUSTRIES opowiedział o działalności firmy. Z referatami wystąpili również studenci Akademii Górniczo-Hutniczej.

W czasie przerw, w holu sali audytoryjnej, można było odwiedzić stanowiska firm, celem zapoznania się z ich działalnością. Wszystkie firmy chętnie dzieliły się materiałami o swoich produktach, wskazówkami dotyczącymi projektowania systemów HVACR, a nawet proponowały możliwość odbycia stażu lub praktyki. Część seminaryjna zgromadziła w tym roku około 250 uczestników. Wśród nich wylosowane zostały nagrody niespodzianki od Koła Naukowego Kliwent.

Kliwent Event jest dowodem na to, że wśród studentów i firm jest duże zapotrzebowanie na nawiązywanie kontaktów i wymianę wiedzy, już na tym etapie zdobywania doświadczenia zawodowego. Formuła konferencji pozwala studentom skorzystać z interesujących ich zagadnień, a firmom przekazać informacje o swojej działalności i nowych trendach w branży. Kliwent Event to wydarzenie, które jest dobrą okazją do uzupełnienia swojej wiedzy z zakresu HVACR.

Organizatorzy podkreślają, że jest im niezmiernie miło, iż w tegorocznej edycji Kliwent Event udział wzięli również studenci z innych krakowskich uczelni oraz innych wydziałów. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, patronom medialnym i uczestnikom trzeciej edycji Kliwent Event. Do zobaczenia już w przyszłym roku na AGH na kolejnej odsłonie tego wydarzenia.