Spółka Klingenburg International, producent wymienników ciepła oraz nawilżaczy powietrza, oferuje także moduły dezynfekujące powietrze przeznaczone do montażu w centralach i kanałach wentylacyjnych. Moduły wyposażone są w lampy emitujące promieniowanie ultrafioletowe w zakresie UV-C, które jest zabójcze dla mikroorganizmów (wirusów, bakterii, grzybów) znajdujących się w powietrzu.

Klingenburg:  Moduły dezynfekujące powietrze z lampami UV-C
Urządzenia UV są bezpieczne i skutecznie stosowane w szpitalach, klinikach, laboratoriach i przemyśle od ponad 50 lat. Źródłem sztucznego promieniowania UV są specjalnej konstrukcji lampy o niskociśnieniowych rtęciowych wyładowaniach, które emitując promieniowanie o długości fali 253,7 nm. powodują trwałą inaktywację bakterii, wirusów, pleśni i zarodników. Działanie to polega na absorpcji promieniowania UV-C przez struktury genetyczne DNA drobnoustrojów, powodując zniekształcenia w DNA uniemożliwiając proces jego ponownego odtworzenia.

Klingenburg  Moduły dezynfekujące powietrze z lampami UV-CKlingenburg  Moduły dezynfekujące powietrze z lampami UV-C
Moduły dezynfekujące powietrze z lampami UV-C mogą służyć jako dodatkowy element oczyszczający powietrze w instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. >>wiecej

Klingenburg oferuje także moduły dezynfekujące na zamówienie, pod wymiary podane przez Klienta.

Klingenburg  Moduły dezynfekujące powietrze z lampami UV-C
Więcej informacji o produktach Klingenburg znajdą Państwo na stronie www.klingenburg-uv.pl

Klingenburg International Sp. z o.o.