KLIMA-THERM S.A. doszła do porozumienia z większościowym udziałowcem spółki KLIMOR – Gdańską Stocznią Remontową - w kwestii przejęcia przez KLIMA-THERM całego obszaru działalności firmy KLIMOR. Akwizycja została zakończona w grudniu 2010 roku.

KLIMOR w Grupie KLIMA-THERM
Klima-Therm KlimorJako jedno z największych przedsiębiorstw w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej i grzewczej - Generalny Dystrybutor FUJITSU-GENERAL - firma KLIMA-THERM oferuje kompleksowe usługi w zakresie dostawy systemów HVAC począwszy od doradztwa technicznego i projektowego, poprzez dobór urządzeń, montaż instalacji oraz profesjonalny serwis.
KLIMA-THERM, firma założona w 1996 roku w Polsce, dziś stanowi Grupę spółek o zasięgu międzynarodowym, w skład której wchodzą: działające na rynku polskim – między innymi: KLIMA-THERM, FG Poland oraz G.A.S, a na rynkach zagranicznych - FG Nordic AB w Szwecji (Goeteborg), FG Finland OY z siedzibą w Helsinkach oraz FB Baltics OU w Estonii (Tallin), obejmująca swoim zasięgiem również rynek litewski i łotewski. Prognozowane obroty spółek z Grupy KLIMA-THERM za rok 2010 to ok. 200 mln zł.

KLIMA-THERM poszerza skalę działalności

Przejęcie firmy KLIMOR to część strategii KLIMA-THERM zakładającej rozszerzenie aktywności w zakresie dostawy urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych, a po zakupie udziałów spółki Klimor - także wentylacyjnych. Dzięki temu KLIMA-THERM będzie mogła zaoferować swoim klientom kompletny wachlarz produktów i usług z branży klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa, co wpłynie na wzmocnienie pozycji firmy zarówno w Polsce, jak i we wszystkich krajach objętych działalnością biznesową Grupy.

„Naszym celem jest rozwój działalności w Polsce i utrzymanie pozycji lidera. Wierzę, iż kompetencje pracowników firmy KLIMA-THERM będą doskonale uzupełniać się z wiedzą osób zatrudnionych w firmie KLIMOR. Klimor to prekursor polskich producentów central wentylacyjnych. Połączenie silnej i dynamicznie rozwijającej się firmy KLIMA-THERM z doświadczeniem i tradycją KLIMOR umocni pozycję Grupy w branży i pozwala ze spokojem myśleć o utrzymaniu dużej dynamiki rozwoju firmy” - powiedział Andrzej Walendowicz, Dyrektor Handlowy, Wiceprezes Zarządu KLIMA-THERM S.A.
Obecny właściciel planuje kontynuację produkcji oraz rozwój firmy KLIMOR pod własną marką.

Cele strategiczne na rok 2011

Nadrzędnym celem strategicznym Grupy KLIMA-THERM na najbliższe lata jest systematyczne zwiększanie wartości spółki na rynku polskim i rynkach europejskich oraz umocnienie pozycji lidera w zakresie dostarczania produktów i usług w branży HVAC.

Firma "KLIMOR", działająca na rynku w branży HVAC od 1967 roku, jest wiodącym producentem i dostawcą instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych dla rynku morskiego oraz lądowego. Nowoczesny, dobrze wyposażony zakład produkcyjny usytuowany w Gdyni przy ul. B. Krzywoustego 5 zatrudnia około 150 osób - wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz doświadczonych pracowników. W maju 2004 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez inwestora strategicznego - Gdańską Stocznię Remontową będącą częścią Grupy Remontowa. Obecny właściciel – Grupa KLIMA-THERM - planuje kontynuację produkcji.Firma KLIMA-THERM S.A. Generalny Przedstawiciel Fujitsu General w Polsce, jest wiodącym dostawcą urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych. Firma założona w 1996 roku w Polsce, systematycznie rozwija swoją działalność budując trwałe relacje biznesowe na wszystkich rynkach, na których operuje. Ugruntowana pozycja na rynku w branży klimatyzacyjnej oraz stabilna sytuacja finansowa pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu inwestycji zarówno w najnowsze technologie jak również te związane z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji zatrudnionych osób. KLIMA-THERM jest dynamiczną, prężnie rozwijającą się organizacją. W ciągu ostatnich pięciu lat firma zwiększyła zatrudnienie o ponad 40%. Tak liczny – blisko 200-osobowy - zespół wykwalifikowanych pracowników to kapitał firmy świadczący o jej dużym potencjale rynkowym, jak również gwarantujący dalszy, dynamiczny rozwój całej Grupy. Siedziba spółki mieści się w Warszawie przy ul. Tarnowieckiej 54.

Źródło: Klima-Therm S.A.

Komentarze

  • Pochwalam

    To bardzo dobra inwestycja, myślę że o Klimorze znowu będzie głośno. To dobra marka, dobrze się kojarzy. Życzę powodzenia

  • Gratulacje... !

    No w końcu w Klima-thermie jest trochę ludzi którzy znają się na centralach.... życzę powodzenia....

  • Klimor

    W końcu ktoś docenił jakość, i pozwoli zająć miejsce nalezne tej firmie na rynku.