Firma Klimor z Gdyni uruchomiła nową stronę internetową.


Firma Klimor z Gdyni uruchomiła nowy serwis internetowy dostępny pod adresem www.klimor.pl.

Na nowej stronie internetowej znalazły się:
- pełne karty informacyjne wyrobów lądowych i morskich,
- programy doborowe,
- formularze zamówienia materiałów reklamowych oraz zapytania ofetowego,
- artykuły zamieszczane w "Technice Chłodniczej i Klimatyzacyjnej",
- pełne i skrócone listy referencyjne
oraz
- posiadane przez firmę świadectwa, w tym aprobaty techniczne i atesty higieniczne.
Nowa strona www zapewnia możliwość pobrania programów doboru produkowanych przez Klimor central klimatyzacyjnych typu MCK i PCK.
Ponadto na www.klimor.pl zamieszczono ankietę ułatwiającą przesłanie CV osobom zainteresowanym pracą u tego producenta.
Firma zapewnia, że w nabliższym czasie stronę wzbogaci o najnowsze realizacje ze zdjęciami oraz charakterystykami zrealizowanych zadań (baseny, szpitale, hale produkcyjne), a także zostanie uzupełniona informacja o sieci serwisowej. Następnym krokiem będzie uruchomienie serwisu w wersji angielsko-, niemiecko- i rosyjskojęzycznej.

Firma KLIMOR została założona w 1967 r. jako specjalistyczne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, dostawą i montażem instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych dla przemysłu okrętowego, stając się wkrótce wiodącym przedsiębiorstwem w tej branży.
W ciągu 38 lat swej działalności KLIMOR wyposażył w instalacje klimatyzacyjne
i chłodnicze ponad 1650 statków takich jak tankowce, statki rybackie, trawlery, masowce, statki dostawcze, drobnicowce, promy pasażerskie, statki badawcze, Ro-Ro, kontenerowce i inne, budowane w polskich i zagranicznych stoczniach. Doskonalone latami urządzenia "KLIMOR-u" posiadają certyfikaty wszystkich renomowanych Towarzystw Klasyfikacyjnych takich jak Lloyd's Register of Shipping, Germanisher Lloyd, Det Norske Veritas, Bureau Veritas, American Bureau of Shipping, Registr Sojuza i Polski Rejestr Statków.
Nowoczesny i dobrze wyposażony zakład usytuowany w Gdyni zatrudnia około 200 wysoko wykwalfikowanych specjalistów i robotników gotowych do realizacji zamówień złożonych przez klientów.
W latach 80-tych KLIMOR wkroczył na rynek lądowy. Dzięki doświadczeniu, elastyczności oraz wysokiej jakości produkowanych przez siebie urządzeń podjął się tak ambitnych zadań jak klimatyzacja szpitali, hoteli, budynków rządowych, banków, elektrowni oraz innych obiektów przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej.
Od początku lat 90-tych KLIMOR rozszerzył zakres swojej działalności oferując kompleksowe dostawy instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych zgodnie z zasadą "pod klucz", obejmującą: projekt - wykonanie podzespołów - dostawę - montaż - próby - rozruch instalacji i urządzeń.
W miesiącu maju 1996 roku KLIMOR uzyskał certyfikat systemu zapewnienia jakości ISO 9001.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych następowała stała restrukturyzacja Zakładu. W maju 2004 KLIMOR pozyskał inwestora strategicznego - Gdańską Stocznię Remontową. Zakład działa w ramach Grupa Remontowa. W październiku 2004 nastąpiło całkowite przeniesienie produkcji do Zakładu Nr 2 w Gdyni ul. B. Krzywoustego 5.
Śledząc aktualne trendy światowe produkcja wyrobów dostosowywania jest do tych nowych wymogów. Zostały wprowadzone nowe, własne rozwiązania, np. rurki ciepła oraz wysokosprawne układy glikolowe, pompy ciepła i urządzenia z modułami chłodniczymi. Przez cały czas modernizowana jest produkcja wyrobów lądowych jak i morskich.