Firma Samsung w roku 2005 ma przyjemność zaoferować Państwu pełną gamę urządzeń klimatyzacyjnych. Są to klimatyzatory spełniające wymagania użytkowników domowych, zastosowań komercyjnych jak i systemowe rozwiązania klimatyzacji budynków ze zmienną ilością czynnika chłodniczego. W celu zapewnienia wysokiej czystości uzdatnianego powietrza w pomieszczeniu wprowadzono do urządzeń technologię Silver Nano. Zastosowanie nano-cząsteczek srebra wydatnie wspomaga unieszkodliwianie drobnoustrojów i procesy filtracji oraz jonizacji powietrza. Mocną stroną są także nowoczesne rozwiązania techniczne, wysoka jakość urządzeń jak i zaawansowane i niezawodne systemy regulacji i sterowania.

Firma Samsung Electronics zajmuje się produkcją klimatyzatorów i sprężarek od roku 1980, a obecny roczny poziom produkcji to miliony szt. urządzeń, co stawia firmę w światowej czołówce producentów klimatyzatorów. Poniżej prezentujemy krótkie omówienie oferty urządzeń klimatyzacyjnych w Polsce na rok 2005.
Firma Samsung Electronics zajmuje się produkcją klimatyzatorów i sprężarek od roku 1980, a obecny roczny poziom produkcji to miliony szt. urządzeń, co stawia firmę w światowej czołówce producentów klimatyzatorów. Poniżej prezentujemy krótkie omówienie oferty urządzeń klimatyzacyjnych w Polsce na rok 2005.

1. Klimatyzatory skierowane do zastosowań w domowych

Wszystkie tego typu klimatyzatory działają w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R410A, zastosowano tu także sprężarki rotacyjne. Wysoka jakość wykonania idzie w parze z wysoką efektywnością energetyczną. Klimatyzatory te mogą pracować w trybie pompy ciepła. Sterowanie urządzeń odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota (podczerwień). W ofercie znajduje się kilka linii wzorniczych różniących się między sobą parametrami, zastosowanym wyposażeniem oraz designem. W ich konstrukcji zastosowano opatentowaną przez Samsunga technologię oczyszczania powietrza Silver Nano, co pomaga zapewnić klimatyzatorom wysoką jakość i poziom czystości uzdatnianego powietrza – czyli jest to „zdrowe” rozwiązanie dla użytkowników. Okres gwarancji na urządzenia wynosi 24 miesiące. Zasilanie jedną fazą 220-240V/50Hz.

1.1. Klimatyzatory ścienne mono – split z pompą ciepła, linia wzornicza Prestiże


Charakteryzuje się bogatym wyposażeniem zapewniającym wysoką jakość uzdatnianego powietrza, super cienki (głębokość jednostki wewnętrznej wynosi tylko 145mm), bardzo niskim poziomem hałasu oraz eleganckim wyglądem. Oferowane są w czterech wielkościach od 2,7 do 6,8 kW mocy chłodniczej. Posiadają zaawansowany system oczyszczania powietrza - Silver Nano Air Purifying System, którego jakość zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Posiada także czytelny i wielofunkcyjny wyświetlacz cyfrowy.
W skład systemu Silver Nano Air Puryfing System (System oczyszczania powietrza Silver Nano wchodzą):


- Bionizer – zapewnia dobre samopoczucie przebywających w pomieszczeniu osób poprzez przekazywanie do otoczenia ujemnie naładowanych jonów,
- Cross Fan – wirnik wentylatora specjalnie ukształtowany i pokryty specjalną warstwą zapobiegającą bakterii wzrostowi bakterii na jego powierzchni, jednocześnie zapewniający wysoką sprawność i niski poziom hałasu,
- Silver Nano Evaporator – w parowniku klimatyzatora zastosowano specjalną technologię H-Fin, lamele są pokryte trzema warstwami: dwiema warstwami Neo-Silica i jedną Silver Nano, utrudnia to rozmnażanie drobnoustrojów, polepsza stopień wymiany ciepła i właściwe odprowadzanie kondensatu, nie zawiera chromu i jest dostosowany do normy UE która zacznie obowiązywać w 2006 r.
- Filtr antyalergiczny – oczyszcza przepływające powietrze z nawet bardzo drobnych pyłków,
- Filtr węglowy – zastosowanie węgla aktywowanego pozwala usunąć niepożądane zapachy,
- Silver Nano - e-filter, zastosowany jako filtr wstępny, przechwytuje kurz i niszczy bakterie, filtr jest pokryty specjalną warstwą jonów srebra – Silver Nano, dzięki czemu jest bardziej skuteczny w oczyszczaniu powietrza jak i niszczeniu drobnoustrojów.

1.2. Klimatyzatory ścienne mono – split z pompą ciepła, linia wzornicza Premium

Charakteryzuje się bogatym wyposażeniem zapewniającym wysoką jakość uzdatnianego powietrza, niskim poziomem hałasu oraz eleganckim wyglądem. Oferowane są w czterech wielkościach od 2,7 do 6,8 kW mocy chłodniczej. Posiada wyświetlacz cyfrowy typu LED (tzw „cyfrowe oko”).

1.3. Klimatyzatory 1.3 ścienne mono – split z pompą ciepła, linia wzornicza Classic

Oferowane są w czterech wielkościach od 2,7 do 6,8 kW mocy chłodniczej. Technologia Silver Nano: Filtr i wymiennik ciepła Neo Silica, wodospadowy nawiew ciepłego powietrza, szybkie chłodzenie i grzanie, system podwójnych żaluzji, wygodna instalacja i serwis.

1.4. Klimatyzatory 1.4 ścienne mono – split z pompą ciepła, linia wzornicza Interior


Super cienki, ze względu na niepowtarzalny wygląd daje możliwość zastosowania go w miejscach mających wysokie wymagania estetyczne. Wydajność chłodnicza 2,6 kW, technologia Silver Nano. Filtr i wymiennik ciepła Neo Silica, Bionizer, filtr katechinowy, trzykierunkowy nawiew powietrza, głębokość 147 mm.

1.5. Klimatyzatory naścienne mono-split z pompą ciepłą wykonane w technologii inverter – linia wzornicza Premium

Oferowane są w dwóch wielkościach 2,8 i 3,5 kW mocy chłodniczej. Zastosowanie technologii inverter zapewnia oszczędność energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji, oraz daje możliwość płynnego dostosowania mocy oddawanej do otoczenia przez klimatyzator uzyskując w ten sposób stabilne parametry powietrza w pomieszczeniu.

1.6. Klimatyzatory naścienne mono-split z pompą ciepłą wykonane w technologii inverter – linia wzornicza Classic

Oferowane są w dwóch wielkościach od 2,65 i 3,5 kW mocy chłodniczej.

1.7. Klimatyzatory ścienne multi – split z pompą ciepła, linia wzornicza Premium

Jednostki zewnętrzne o wydajnościach chłodniczych od 5,3 do 7,6 kW umożliwiają podłączenie dwóch lub trzech jednostek wewnętrznych w następujących kombinacjach):

TYP
Moc chłodzenie. [kW]
Moc grzanie. [kW]
Sposób łączenia

MH18AP2_09G
5,3
5,56
Zestaw Multi: jedn. zewn. + 2 jedn. wewn 2.65 kW

MH19AP2_07G
5,56
5,85
Zestaw Multi: j/zewn. + 2 j/w: 2 kW + 3.5 kW

MH24AP2_12G
7,02
7,6
Zestaw Multi: j/zewn. + 2 j/wew. po 3.5 kW

MH26AP2_07G
7,61
7,77
Zestaw Multi: j/zewn. + 3 j/w: 2 x 2 kW + 3.5 kW

1.7. Klimatyzatory ścienne multi – split z pompą ciepła w technologii inverter, linia wzornicza Premium

Umożliwiają podłączenie dwóch jednostek wewnętrznych, wysoka oszczędność energii.

TYP
Moc chłodzenie. [kW]
Moc grzanie [kW]
Sposób łączenia

MH18VP2-09
5,2
5,8
zestaw Multi Inverter: j/zewn + 2 j/wewn po 2.65 kW

MH19VP2-07/12
5,5
6
zestaw Multi Inverter: j/zewn + 2 j/wewn 2 kW+3.5 kW
. Zestawy klimatyzacyjne typu Free Joint Multi – FJM (uniwersalna jednostka zewnętrzna multi w kombinacji z różnego rodzaju jedn. wewnętrznymi) z pompą ciepła, wykonane w technologii inverter
Klimatyzatory z tej serii pozwalają tworzyć dowolne konfiguracje (od jednej do czterech jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej w zależności od typu). W urządzeniach zastosowano technologię multi inverter (sprężarki Samsung BLDC), ekologiczny czynnik R410A, zapewniając wysoką efektywność obiegu chłodniczego oraz możliwość podłączenia jednostek wewnętrznych o łącznej wydajności chłodniczej aż do 170% zdolności chłodniczej jednostki zewnętrznej. Zapewniając przy tym wskaźniki EER/COP na poziomie 3,95/4,00 W/W.
Łączna długość orurowania (dla MH080FXEA4 podłączenia 4 jednostek) wynosi do 70m, a przewyższenie między jednostkami wewnętrznymi a zewnętrzną do 15m.
Zastosowanie automatycznego systemu adresowania jednostek (Interfejs 485) ułatwia montaż i skraca jego czas. Elektryczne podłączenia nie muszą być zsynchronizowane z połączeniami rurociągów, a polaryzacja kabli sygnałowych jest bez znaczenia – system sam odnajduje właściwe ich położenie. W trybie automatycznym sterownik sam wykrywa poszczególne jednostki.

TYP
Moc chłodzenie. [kW]
Moc grzanie [kW]
OPIS

MH052FXEA2
2~6.5
2.2~7.3
Jednostki zewnętrzne do zestawów Free Joint Multi (FJM) inverter

MH068FXEA4
2.6~8.7
2.9~10.3

MH080FXEA4
2.6~9.3
2.9~10.9

MH020FPEA
2
2,2
Ścienne jedn. wew. do zestawów FJM, design Premium

MH026FPEA
2,6
2,9

MH035FPEA
3,5
3,8

MH052FPEA
5,2
5,6

MH026FKEA
2,6
2,9
Kasetonowe 1-kierunkowe jedn. wewn. do zestawów FJM

MH035FKEA
3,5
3,8

MH052FDEA
5,2
5,6
Kanałowa niskociśnieniowa jedn. wewn. do zest. FJM (spręż dysp. 30 – 100 Pa)

2. Klimatyzatory i systemy klimatyzacyjne dla profesjonalnych rozwiązań

2.1. Klimatyzatory Built-in – przystosowane do zabudowy

KLIMATYZATORY KASETONOWE 4-STRONNE Z JEDNOSTKAMI ZEWNĘTRZNYMI (z pompą ciepła) - CZYNNIK CHŁODNICZY R407C.
Są to klimatyzatory kasetonowe o wymiarze kaset 840x840 netto. Ich wielką zaletą jest mała głębokość, która wynosi od 230 (modele 5,1; 6,5 kW) do 288mm netto, co pozwala na ich instalację w warunkach, gdy przestrzeni międzysufitowej jest mało.
Mogą one współpracować z panelami sterowania przewodowymi lub bezprzewodowymi. Istnieje możliwość zaawansowanego sterowania ich pracą przez system BMS, w oparciu o magistralę S-Net I, S-Net 2 Plus, lub sterowania nimi z centralnego sterownika, i/lub programatora czasowego. Pracują w oparciu o czynnik chłodniczy R407C, zastosowano w nich sprężarki typu scroll, co zapewnia niezawodną i wydajną pracę przez długi czas. Typoszereg pokrywa zakres wydajności chłodniczych od 5,1 do 11,3 kW. Istnieje możliwość podłączenia przewodu doprowadzającego świeże powietrze.
KLIMATYZATORY PRZEZNACZONE DO WSPÓŁPRACY Z UNIWERSALNYMI JEDNOSTKAMI ZEWNĘTRZNYMI (Z POMPĄ CIEPŁA) - CZYNNIK CHŁODNICZY R410A (I R407C).
Jest to szereg urządzeń w skład, którego wchodzą:

- Jednostki wewnętrzne kasetonowe czterokierunkowe

• Pobór świeżego powietrza
• Płaski – tylko 230mm wysokości - znacznie ułatwia montaż
• Automatyczna zmiana intensywności chłodzenia lub grzania, z dokładnością 1ºC w ciągu 3 minut
• Powłoka antybakteryjna

- Jednostki wewnętrzne kasetonowe dwukierunkowe

• Kompaktowe wymiary, mniejsze o 40%; nie ma konieczności wycinania elementów sufitu; wymiary klimatyzatora pokrywają się z wymiarami standardowych elementów sufitu
• łatwy montaż klimatyzatora, cicha praca, lekki – tylko 25 kg

- Jednostki wewnętrzne kasetonowe jednokierunkowe

Super cienkie - wysokość tylko 180 mm, elektroniczny zawór rozprężny oraz pompka skroplin, szeroki zakres chłodzenia od -5ºC do 43ºC, wymiennik ciepła oraz filtr powietrza pokryte powłoką antybakteryjną podwójnie izolowana, nierdzewna obudowa.

- Jednostki wewnętrzne kanałowe niskociśnieniowe:

Wymiennik ciepła z powłoką antybakteryjną, automatyczna zmiana trybu pracy, automatyczny restart.

- Jednostki wewnętrzne kanałowe wysokociśnieniowe
, spręż dyspozycyjny do 200 Pa.

- Jednostki wewnętrzne podsufitowo- przypodłogowe
dwukierunkowe, wahadłowe żaluzje precyzyjnie rozprowadzają powietrze w poziomie oraz w pionie, dzięki umiejscowieniu przewodów z tyłu są niewidoczne nawet przy montażu na podłodze.
Do pobrania: tabela wydajności chłodniczej/grzewczej klimatyzatorów SAMSUNG
Klimatyzatory serii DVM:
Klimatyzatory serii DVM zdążyły już odnieść sukces w zakresie klimatyzacji budynków komercyjnych takich jak luksusowe hotele, restauracje, biurowce, szkoły, lecz nawet budynki mieszkalne w całej Europie. Klimatyzatory DVM pozwalają na znaczna oszczędność energii, dostosowane są do wielu rodzajów sterowania, zakres ich stosowania jest więc bardzo szeroki.

Klimatyzator DVM, Technologia DVM (Digital Variable Multi) ze sprężarką Digital Scroll to najnowocześniejsza i najbardziej energooszczędna technologia w połączeniu z prostotą i niezawodnością konstrukcji.

Regulacja wydajności sprężarki Digital Scroll jest uzyskana poprzez modulację czasu trwania czasu sprężania i czasu pracy w stanie jałowym sprężarki typu scroll za pomocą elektronicznego zaworu sterującego (poprzez regulację uszczelnienia pomiędzy spiralnymi elementami sprężarki). W ten sposób uzyskujemy precyzyjną regulację wydajności chłodniczej sprężarki. Zaletami tego systemu są:
• Niższe koszty eksploatacji dzięki wysokiej efektywności systemu
• Szeroki zakres wydajności pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, w zależności od potrzeb klienta
• Wysoka niezawodność systemu – zastosowano najwyższej jakości podzespoły mechaniczne i elektroniczne
• Brak zakłóceń elektromagnetycznych oraz uproszczenie instalacji ze względu na brak konieczności stosowania syfonów na liniach freonowych (co umożliwiaja dobrana prędkość przepływu czynnika i konstrukcja sprężarki).
W roku 2005 proponujemy Państwu 3 modele systemów DVM (Digital Variable Multi) pracujących w oparciu o czynnik R407C.
DVM 6.0 HP o wydajności chłodniczej/ grzewczej 16,0/18,0 kW (Digital Scroll)
DVM 10.0 HP o wydajności chłodniczej/ grzewczej 28,0/31,5 kW (Digitall Scroll)
DVM HR 10.0 HP o wydajności chłodniczej/ grzewczej 28,0/31,5 kW – z możliwością odzysku ciepła – jednoczesnej pracy w trybie grzania i chłodzenia.
Wszystkie jednostki umożliwiają podłączenie do 14 jednostek wewnętrznych, maksymalna długość orurowania to 100m, maksymalne przewyższenie instalacji wynosi 50m. Łączna moc jednostek wewnętrznych wynosi aż do 170% wydajności jednostki zewnętrznej. Są energooszczędne i niedrogie w eksploatacji. Istnieje możliwość zaawansowanego zarządzania i sterowania urządzeniami i całymi zespołami urządzeń również za pomocą łatwych do skonfigurowania sterowników lub/i BMS. Jako jednostki wewnętrzne można zastosować cały typoszereg jednostek wewnętrznych do zabudowy oraz jednostki naścienne.
Więcej informacji na stronie www.samsung.pl