Szeroki nawiew powietrza klimatyzatora kasetonowego Intercooler CA Blaupunkt sprawia, że znakomicie nadają się do schładzania i ogrzewania biur, sklepów i innych obiektów publicznych. Ekskluzywny, szlachetny wygląd oraz kompaktowa konstrukcja czynią tą serię klimatyzatorów wyjątkową. Szybki montaż, łatwa obsługa i cicha praca to dodatkowe zalety urządzenia.

Klimatyzatory kasetonowe Blaupunkt
Klimatyzatory kasetonowe serii Intercooler CA produkowane przez Blaupunkt to technologicznie zaawansowane i solidne systemy klimatyzacyjne złożone z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej (split).


Klimatyzatory kasetonowe Blaupunkt zapewniają wysoką wydajność chłodniczą i grzewczą przy zapewnieniu cichej pracy o niskim poziomie szumów. Niski poziom szumów udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego silnika wentylatora, skonstruowanego z materiałów o najwyższej jakości. Szeroki nawiew powietrza oraz sposób jego rozprowadzania zapobiegający powstawaniu tzw. „martwych stref” to niewątpliwa zaleta tych urządzeń.
Funkcjonalny, szybki i prosty montaż jest możliwy dzięki zastosowaniu w klimatyzatorach Blaupunkt innowacyjnego systemu uchwytów montażowych.
Urządzenia klimatyzacyjne Blaupunkt gwarantują oszczędność energii elektrycznej dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów oraz markowych sprężarek o wysokiej wytrzymałości.
W Intercooler CA zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.
Urządzenia posiadają inteligentny programator, timer. Łatwa obsługa, łatwo dostępne i ergonomiczne przyciski pilota oraz czytelny wyświetlacz LCD przekładają się na komfort użytkowania.

Dane techniczne:
- funkcja chłodzenie i grzanie;
- klasa energetyczna A;
- cicha praca 38/43/44/45 dB (A);
- ekologiczny czynnik chłodniczy R410A;
- COP 3,37-2,94;
- efektywność energetyczna EER 2,95-2,76;
- bardzo duży przepływ powietrza – 810/700/1100/1600/1900 m3/h;
- innowacyjny system uchwytów montażowych;
- szeroki nawiew powietrza – rozprowadzenie zapobiegające powstawaniu tzw. „martwych stref”;
- pilot zdalnego sterowania z funkcjami inteligentnego zarządzania;
- jednostki zewnętrzne serii U1 z pełnym zakresem doboru mocy od 5 do 17 kW.

Firma Blaupunkt Competence Center Aircons & Solar Cooling zgłosiła serię klimatyzatorów kasetonowych Intercooler CA do Konkursu na najciekawszy produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2012. O tytuł ten ubiegają wyroby zgłoszone przez wystawców FORUM - SALONU, które zostały wprowadzone na polski rynek w latach 2011-2012. Do Konkursu zgłoszono już 53 produkty (wg stanu na dz. 02.03.2012 r.): ZOBACZ PRODUKTY ZGŁOSZONE DO KONKURSU i głosuj on-line!
Najciekawszy produkt FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2012 poznamy 22 marca br. - drugiego dnia wystawy.

Źródło: www.forumwentylacja.pl