Nowa odsłona klimatyzatorów HITACHI. Klimatyzatory serii PREMIUM STAINLESS CLEAN chłodzą, filtrują i oczyszczają, nawilżają lub osuszają i jonizują powietrze, a także posiadają automatyczną funkcję czyszczenia filtrów. A, co najważniejsze, zdolne są do pracy w temperaturze otoczenia -20oC w trybie grzania!
W dzisiejszym świecie wymagania ludzi wobec mikroklimatu w pomieszczeniu jeszcze bardziej wzrosły. Klimatyzacja na stałe zagościła w naszym domu, a jej głównym celem jest utrzymywanie komfortowej temperatury w domu. Czy to wystarcza dla pełnego komfortu? Klimatyzacja firmy HITACHI serii PREMIUM STAINLESS CLEAN, zdolna jest nie tylko chłodzenia powietrza w pomieszczeniu, ale także do jego oczyszczania ze wszystkich rodzajów zanieczyszczeń, kontroli wilgotności i osuszania, jonizacji powietrza i posiada automatyczną funkcję czyszczenia filtrów. Funkcje klimatyzatora zapobiegają występowaniu pleśni; jego wewnętrzne elementy wykonane są z materiału nierdzewnego, który zapobiega tworzeniu się bakterii i pleśni wewnątrz klimatyzatora. Dodatkowo z systemem oszczędzania energii, wyposażony w technologię Inverter, a także prosty i elegancki design, klimatyzator firmy HITACHI stworzy zdrową i komfortową atmosferę w klimatyzaowanym pomieszczeniu.
Nowy PREMIUM STAINLESS CLEAN jest wysoko energooszczędnym urządzeniem. W dzisiejszej trudnej sytuacji gospodarczej, rośnie znaczenie tego wskaźnika. Wydajność chłodzenia RAS-10XH1 wzrosła o 63% i ogrzewanie o 28% w porównaniu ze standardowym klimatyzatorem neinwerterowym Hitachi, co oznacza w liczbach bezwzględnych: EER = 5,38 i COP = 5,7. Wydajność wzrosła przy jednoczesnym zmniejszeniu strat w kompresji czynnika chłodniczego. Urzadzenie posiada silnik o dużej wydajności, który działa nawet przy niskim napięciu, przy ustalonym poziomie temperatury. Poziom ciśnienia akustycznego (hałasu) w niskoszumowym trybie osiąga tylko 20 dB(A).
Klimatyzatory serii PREMIUM zdolne są do pracy w temperaturze otoczenia -20oC w trybie grzania. Jest to miłe zaskoczenie, ponieważ wszystkie klimatyzatory produkowane są w Japonii według zasady "do pracy w temperaturze powietrza do -9oC" - zgodnie z warunkami klimatycznymi japońskich wysp.
Firma Hitachi odeszła od klasycznych wzorów i wygląd klimatyzatora, na korzyść wnętrza, odpowiada nowoczesnym trendom mody (zobacz).
Broszurę (w języku rosyjskim) z bardziej szczegółowymi informacjami można znaleźć tutaj