Firma Panasonic wprowadziła w 2009 roku nową linię klimatyzatorów ETHEREA. Zastosowany w nich system E-ion Plus oczyszcza powietrze przez 24 godziny na dobę przechwytując zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu, nawet gdy klimatyzacja jest wyłączona.
Firma Panasonic wprowadziła na polski rynek energooszczędne klimatyzatory, które oczyszczą powietrze w Twoim domu. Nowa linia klimatyzatorów ETHEREA łączy w sobie lekką i elegancką konstrukcję z najlepszymi funkcjami klimatyzacji aby zapewnić Ci komfort przez 24 godziny na dobę. Każdy szczegół klimatyzatorów został zaprojektowany tak, aby zaoferować jak najzdrowsze powietrze.
Nowa linia domowych klimatyzatorów Panasonic wyposażona jest w najnowsze rozwiązania oraz posiada innowacyjną konstrukcję. Linia klimatyzatorów Etherea wyposażona jest w funkcje oferujące optymalną jakość powietrza w domu. Dzięki ulepszonemu współczynnikowi wydajności energetycznej (klasa energetyczna A+) nowe klimatyzatory Panasonic pozwalają na większą oszczędność energii. Zastosowany w nich system E-ion Plus oczyszcza powietrze przez 24 godziny na dobę przechwytując zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu, nawet gdy klimatyzacja jest wyłączona.
Klimatyzatory są niezwykle ciche (poziom hałasu wynosi tylko 20dB(A), a ich futurystyczny design jest elegancki i lekki, w niczym nie przypominający tradycyjnych kanciastych klimatyzatorów ściennych. Wyrafinowany profil z okrągłym, stylizowanym panelem przednim nadaje im unikalny charakter, doskonale dostosowujący się do wnętrza.
Nowa linia klimatyzatorów dostępna jest w dwóch atrakcyjnych kolorach, z łatwością wtapiających się w dowolny wystrój pomieszczenia. Dostępny jest kolor biały, podobnie jak w poprzednich latach, oraz matowy kolor srebrny - neutralny i subtelny.

Klimatyzatory ETHEREA posiadają niewielkie rozmiary, ponieważ środek urządzenia umieszczony został głębiej, a jego boki są znacznie krótsze. Krzywizny ramy są zagięte do wewnątrz, przez co sprawia ona wrażenie mniejszej, chociaż umieszczony w niej wentylator jest większy.
Kolejna nowość linii klimatyzatorów Etherea to funkcja kontroli wilgotności "Mild Dry" pozwalająca uniknąć nadmiernego osuszenia powietrza zachowując stałą temperaturę podczas pracy w trybie chłodzenia. Kiedy funkcja ta jest aktywna, sprężarka zwalnia, a temperatura wymiennika ciepła wzrasta jednocześnie ze zwiększeniem prędkości wentylatora, co pozwala osiągnąć o 10% wyższą wilgotność względną. Umożliwia to utrzymanie komfortowych warunków otoczenia, eliminując uczucie suchości oczu i gardła.
Czujnik patrolujący jakość powietrza przez cały dzień kontroluje zawartość zanieczyszczeń, nawet gdy klimatyzator jest wyłączony. Gdy ich ilość przekroczy określony poziom, automatycznie włącza się funkcja oczyszczania, która błyskawicznie usuwa niepożądane cząstki z powietrza. Dzięki zastosowaniu czujnika urządzenie służy jednocześnie jako klimatyzator i filtr powietrza: dwa urządzenia w jednym.
Celem firmy Panasonic jest zaoferowanie klientom znakomitych, innowacyjnych funkcji, a jednocześnie tworzenie produktów przyjaznych dla środowiska. Wszystkie urządzenia z nowej linii klimatyzatorów oferują wyższą wydajność i zrównoważone zużycie energii. Dzięki stworzonej przez firmę Panasonic technologii INVERTER zużycie energii jest niższe nawet o 50%, co sprawia, że klienci oszczędzają na rachunkach za prąd.

Nowa linia klimatyzatorów charakteryzuje się również bardzo niskim poziomem hałasu - 20dB(A) w trzech głównych konfiguracjach E7-JKE , E9-JKE oraz E12-JKE.
Klimatyzatory ETHEREA oferują największy wybór zakresów mocy na rynku, co pozwala idealnie dostosować je do potrzeb każdego klienta i pomieszczenia. Biały klimatyzator Etherea oferuje zakres od mocy chłodniczej od 2 kW do 8 kW, a model srebrny – od 2 kW do 6 kW. Jest to pierwsza marka oferująca urządzenia o mocy wynoszącej 8 kW wraz z tak zaawansowaną technologią.
Klimatyzatory ETHEREA to także bardzo wydajne pompy cieplne. Poza szerokim zakresem mocy chłodniczej oferują równocześnie doskonałe parametry wydajnościowe podczas pracy w trybie grzania.
Z klimatyzatorami Panasonic możesz teraz efektywnie ogrzewać swój dom do temperatur zewnętrznych sięgających -15oC.
Ponieważ wszystkie jednostki zyskały możliwość pracy w systemie MULTISPLIT, białe i srebrne jednostki można dowolnie łączyć, w zależności wymagań klientów. Umożliwia to stworzenie w każdym domu indywidualnego układu klimatyzacji – klient wybiera poziom mocy i kolor urządzenia tak, aby dopasować je do stylu i rozmiaru danego pomieszczenia.
Dzięki lekkości, wyrafinowaniu i subtelnej konstrukcji, Etherea to całkowicie nowa jakość w dziedzinie klimatyzacji. ETHEREA to zdrowe powietrze oraz inspirujący wygląd. ETHEREA, nowy domowy klimatyzator, który dba o Ciebie.

Głównym celem firmy Panasonic jest wprowadzanie nowych technologii, które czynią życie łatwiejszym, a także chronią środowisko. W firmie Panasonic najważniejsze jest poszukiwanie doskonałości we wszystkim, co robimy. W osiągnięciu tego celu istotne są nawet najmniejsze elementy naszych produktów.