Mija rok od wprowadzenia na polski rynek nowej serii klimatyzatorów ściennych AIRCOOL na czynnik R410a.


Klimatyzatory AIRCOOL cechuje nowoczesne wzornictwo o prostej, estetycznej i funkcjonalnej linii, ułatwiającej utrzymanie urządzenia w czystości. Urządzenia są ciche i energooszczędne (dla wydajności chłodniczych od 2,1 do 3,5 kW - klasa energetyczna A; dla wydajności od 5,3 i 7,0 kW - klasa B). ały typoszereg klimatyzatorów AIRCOOL występuje w wersji grzewczo-chłodzącej. Parametry klimatyzatorów potwierdzone są certyfikatem Eurovent.

W sezonie 2008, oprócz klimatyzatorów pojedynczych, dostępne są tzw. zestawy "duo" w konfiguracji wydajności chłodniczej 2,6 + 2,6 kW oraz 2,6 + 3,5 kW. W bieżącym roku pojawiły się także w ofercie klimatyzatory podstropowe o wydajnościach chłodniczych od 8,8 do 17,6 kW oraz klimatyzatory kasetonowe (od 10,6 i 14,1 kW). Dystrybutor zapowiada, że oferta AIRCOOL będzie stopniowo rozszerzana.
Dystrybutor klimatyzatorów marki AIRCOOL - spółka BEIJER REF Polska - na swojej stronie internetowej informuje: "instalatorzy oraz użytkownicy potwierdzają, że nie ma lepszego produktu w tej grupie cenowej".
>>katalog AIRCOOL

Beijer Ref Polska Sp. z o.o.
jest firmą działającą na polskim rynku chłodniczym i klimatyzacyjnym. Należy do szwedzkiej grupy G&L Beijer - lidera rynku chłodniczego w krajach skandynawskich jak również w większości krajów europejskich. Grupa Beijer Ref jest obecna na 16 europejskich rynkach zaczynając od Wielkiej Brytanii poprzez kraje skandynawskie a kończąc na europie środkowo-wschodniej. Działalność grupy opiera się na reprezentacji największych i najbardziej renomowanych światowych producentów: BITZER, L'UNITE HERMETIQUE, ALFA LAVAL, DANFOSS, AC&R HENRY, REFCO, jak również na sprzedaży urządzeń wytwarzanych przez firmy wchodzące w skład grupy takich jak AIA Asarum Industri i TT Coil A/S.