Cicha i dyskretna NEXURA oferuje to, co najlepsze w noeoczesnej klimatyzacji i ogrzewaniu. Opierając się na technologii pompy ciepła, wykorzystuje swoje najlepsze funkcje ukryte w panelu frontowym, który daje unikalne poczucie promieniującego ciepła.

Klimatyzator FVXG Nexura - nowość 2011 Daikin
Cechy klimatyzatora Daikin Nexura:
- Wysoka energooszczędność - klasa energetyczna A dla całej serii.
- Panel frontowy jednostki wewnętrznej emituje dodatkowe ciepło podnosząc komfort w chłodne dni.
- Praca cicha jak szept - ciśnienie akustyczne poniżej 19dB(A).
- Komfortowy Auto-Swing zapewnia pracę bez odczucia przeciągu i zabezpiecza przed zabrudzeniem sufitu.
- Tygodniowy Timer pozwala na rozpoczęcie grzania lub chłodzenia w dowolnym momencie w tygodniu.
- Idealna do montażu pod oknami.
- Tryb pracy EKONO - obniża pobór mocy urządzenia i umożliwia włączenie innych urządzeń o większym poborze mocy.
- Tryb pracy NOCNEJ DAIKIN RADIATION– obniża zużycie energii i zapobiega przechłodzeniu lub
przegrzaniu pomieszczeń w okresie nocnym.
- Tryb POWERFUL – może zostać użyty w celu szybkiego wygrzania lub wychłodzenia pomieszczenia, urządzenie powraca do poprzedniego trybu pracy po jego wyłączeniu.
- Tytanowo – apatytowy fotokatalityczny filtr oczyszczający powietrze, pochłania mikrocząstki, rozkłada nieprzyjemne zapachy, zapobiega rozmnażaniu się bakterii, wirusów i mikrobów.
- Montaż przy ścianie lub częściowo zabudowany.

Nexura Daikin

Dane techniczne Nexura: w Katalogu klimatyzacji Daikin 2011

NEXURA

Daikin Europe N.V. (Ostenda, Belgia), prezentuje Państwu z przyjemnością urządzenie NEXURA, pompę ciepła powietrze-powietrze przeznaczoną dla grzania i chłodzenia. Ta energooszczędna jednostka o stylowym, białym kolorze posiada jedną unikalną zaletę: panel przedni, który podgrzewa się jak konwencjonalny radiator i stopniowo uwalnia dodatkowe ciepłe powietrze do pomieszczenia, zapewniając użytkownikom jeszcze większy komfort.

Czysty komfort i forma
Jeżeli tylko pragniesz ogrzać się podczas mroźnej zimy lub ochłodzić się w upalne letnie dni, NEXURA zapewni ten komfort po jednym naciśnięciu przycisku.
To stylowe urządzenie, które wygląda jakby zawsze było integralną częścią twojego wnętrza posiada jedną unikalną zaletę: panel przedni, który podgrzewa się jak konwencjonalny radiator i stopniowo uwalnia dodatkowe ciepłe powietrze do pomieszczenia, zapewniając użytkownikom jeszcze większy komfort.
Pod ekskluzywną obudową, NEXURA firmy Daikin kryje najnowszą technologię. Oprócz grzania, chłodzenia i oczyszczania powietrza NEXURA łączy wyjątkową energooszczędność z łatwością obsługi.

Wszystko co najlepsze
Cicha i dyskretna, NEXURA oferuje wszystko co najlepsze w zakresie grzania i chłodzenia, komfortu oraz wyglądu. W trybie grzania unikalny panel przedni ogrzewa się i promieniuje dodatkowe ciepło, jak tradycyjny radiator. Ta ekskluzywna funkcja może być aktywowana poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na łatwym w obsłudze zdalnym sterowniku.
Dzięki redukcji pozimu przepływu powietrza, ciepłe powietrze po prostu otoczy cię, dając poczucie relaksu i komfortu. Wbudowany filtr oczyszczający powietrze zapewni równocześnie czysty i zdrowy klimat wewnętrzny.
Ponadto, powietrze jest nawiewane do pomieszczenia niezwykle cicho. Głośność pracy ogranicza się do jedynie 22 dBA w trybie chłodzenia i 19 dBA w trybie grzania z wykorzystaniem promieniowania. Porównując, poziom szumów otoczenia w cichym pomieszczeniu wynosi średnio 40 dBA.

Technologia przyjazna środowisku
NEXURA wykorzystuje odnawialne źródło energii: powietrze. Sparwia to, że jest ona bardziej efektywna energetycznie niż urządzenia grzewcze pracujące w oparciu o paliwa tradydcyjne. Redukując emisję CO2, pompy ciepła firmy Daikin przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.
Technologia inverter reguluje ponadto prędkość sprężarki pompy ciepła - serca urządzenia - tak, aby pobierać tylko tyle energii ile jest niezbędne do ogrzania lub chłodzenia pomieszczenia. Niepotrzebne, zużywające dużo energii cykle włączania i wyłaczania są wyeliminowane. W porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami włącz/wyłącz temperatura w pomieszczeniu jest bardziej stabilna a zużycie energii nawet o 30% niższe, co przyczynia się do mniejszych rachunków za energię elektryczną.

Pasuje do każdego wnętrza
Nieważne, czy zostanie zabudowana, powieszona na ścianie, czy postawiona na podstawie, NEXURA pasuje do każdego rodzaju wnętrza.
NEXURA może być zastosowana w systemie dla jednego pomieszczenia, z jedną jednostką wewnętrzną podłączoną do jednej jednostki zewnętrznej lub w systemie multi, z większą ilością jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej.

Nexura Daikin


Źródło: Teklim Sp.j.