Klimatyzator ścienny Artel HP typu split z pompą ciepła o mocy grzania 2,6 kW i chłodzenia 3,0 kW.

Klimatyzator Artel typ HP 9RL w ofercie Avicold
Funkcje klimatyzatora typ HP 9RL:

- Chłodzenie - podczas trybu chłodzenia obniża się wilgotność powietrza. Przyciskami up/down można nastawić temperaturę niższą niż aktualna w pomieszczeniu.
- Grzanie - przyciskami up/down można nastawić temperaturę wyższą niż aktualna w pomieszczeniu.
- Wentylacja - posiada 3 stopnie prędkości wentylatora.
- Osuszanie - w tym trybie włącza się cyklicznie ochładzanie i wentylowanie, co pozwala na utrzymanie niskiej wilgotności bez znacznej straty temperatury w pomieszczeniu.
- Praca automatyczna - w trybie AUTO urządzenie samo wybiera funkcję pracy w zależności od temperatury odczytywanej przez czujnik temperatury znajdujący się w jednostce wewnętrznej.
- Pilot zdalnego sterowania - jest czytelny i prosty w obsłudze.
- Regulacja wentylatora - regulacja wentylatora jest dostępna w trybie chłodzenia, grzania i wentylacji, przy czym w trybie wentylacji nie jest dostępny tryb automatyczny.
- Sleep - funkcja ta automatycznie koryguje temperaturę w porze nocnej tak, aby uzyskać komfortowe warunki w czasie snu i oszczędności energii.
- Programowanie czasu włączania i wyłączania - funkcja TIMER pozwala nam zaprogramować włączanie / wyłączanie klimatyzatora w wyznaczonym czasie, co ma wpływ na zużycie energii.
- Wyświetlacz - informuje czy; urządzenie jest włączone, informuje o opcji sleep, informuje o temperaturze zaprogramowanej.

Seria klimatyzatorów HP zastąpiła starszą serie SK.

Źródło: AVICOLD Sp.J.