Tanie chłodzenie w namiotach - klimatyzatory ewaporacyjne w strefach kibica.

Klimatyzacja na Euro 2012
Atmosfera podczas Euro 2012 z pewnością będzie bardzo gorąca. Klimatyzacja w strefach kibica, centrach medialnych dla dziennikarzy oraz innych punktach obsługi jest koniecznością, aby zapewnić komfort wszystkim uczestnikom najważniejszych rozgrywek piłkarskich w Europie. Wiele spośród miejsc, w których odbywać się będą spotkania, zabawy i wspólne śledzenie meczów, to namioty lub obiekty półotwarte.

Zastosowanie w takich miejscach klimatyzacji standardowej jest bardzo niepraktyczne ze względu na stosunkowo skomplikowany montaż i wysokie koszty instalacji. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem są klimatyzatory ewaporacyjne BREEZAIR, które są zarówno szybkie w instalacji, jak i tanie w eksploatacji. Wykorzystanie klimatyzacji ewaporacyjnej pozwala na oszczędności sięgające nawet 90% w porównaniu z klimatyzacją tradycyjną. Jest to ważny argument, jeśli chodzi o rozwiązania tymczasowe, takie jak właśnie chłodzenie hal namiotowych podczas imprez i spotkań plenerowych.

Klimatyzatory ewaporacyjne BREEZAIRKlimatyzatory ewaporacyjne BREEZAIR
Podczas Euro 2012 zarówno w tzw. strefach kibica, jak i w okolicznych barach, restauracjach i innych punktach obsługi kibiców będzie przebywać ogromna liczba fanów piłki nożnej. Nie trudno przy tym wyobrazić sobie jak będzie wyglądać atmosfera w takich miejscach: głośno, tłoczno i bardzo gorąco. Klimatyzatory Breezair zapewniają ciągły napływ w 100% świeżego powietrza, nie powodując przy tym recyrkulacji przykrych zapachów i dymu papierosowego. Ze względu na to, że mogą one pracować w obiegu otwartym, częściowo otwarte ściany namiotu, drzwi lub okna nie wpływają na obniżenie wydajności chłodzenia.

Klimatyzatory ewaporacyjne BREEZAIRKlimatyzatory ewaporacyjne BREEZAIR
Klimatyzatory ewaporacyjne działają na zasadzie absorpcji ciepła poprzez proces parowania. Gorące powietrze wtłaczane jest przez wentylator, a przechodząc przez nasączone wodą filtry, zostaje w naturalny sposób schłodzone. W efekcie, urządzenie oddaje orzeźwiający powiew. Warto także zaznaczyć, że efektywność klimatyzatora ewaporacyjnego rośnie wraz ze wzrostem temperatury.

Szeroka oferta klimatyzatorów Breezair spełnia wszystkie wymogi do wykorzystania jej podczas organizacji Euro 2012. Do chłodzenia namiotów w szczególności polecany jest model przenośny Breezair EA 120 SVM, który ze względu na swoją mobilność i łatwość instalacji świetnie sprawdza się w warunkach plenerowych. Namioty sferyczne, wystawowe czy bankietowe szybko się nagrzewają, a co za tym idzie temperatura wewnątrz takich pomieszczeń gwałtownie rośnie, tym bardziej, jeśli w środku przebywa duża liczba osób. Chłodna i zdrowa bryza wytwarzana przez klimatyzatory Breezair nie tylko niweluje ten problem, ale także zachęca do przebywania w takich pomieszczeniach, zapewniając pełny komfort i udaną zabawę.

Klimatyzatory ewaporacyjne BREEZAIR
Breezair to obecnie najbardziej rozpoznawalna marka klimatyzatorów ewaporacyjnych na rynku polskim, którą charakteryzuje wysoki poziom zaawansowania technologicznego i innowacyjności. Najwyższej jakości, opatentowane komponenty sprawiają, że urządzenia te są niezwykle funkcjonalne, trwałe i wydajne. Wykorzystanie naturalnej metody schładzania powietrza powoduje, że są tanie w eksploatacji, ale także bezpieczne dla zdrowia i środowiska poprzez eliminację szkodliwych czynników chłodzących stosowanych np. w klimatyzacji standardowej.

Pełna oferta klimatyzatorów Breezair dostępna na stronie www.breezair.pl

Źródło: Master Climate Solutions