Miłośnicy stylowych wnętrz coraz chętniej łączą tradycyjne wzornictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W bogatej ofercie kominków elektrycznych marki Optiflame znaleźć można modele doskonale wpisujące się w oczekiwania osób, które doceniają urok klasycznych w wyglądzie, a jednocześnie bezpiecznych i wygodnych w użytkowaniu elementów wyposażenia domu.

Projektanci z grupy Glen Dimplex stworzyli cztery modele, które doskonale wpisują w upodobania zwolenników stylowych wnętrz. Trudno bowiem znaleźć bardziej klasyczny element wystroju, niż kominek. Modele Dante, Vienna, Belvedere i Kenton tworzą spójne kompozycje z utrzymanymi w tradycyjnym i rustykalnym stylu domami. Wszystkie je ponadto łączy duży rozmiar, wygodne użytkowanie i fakt, iż bijący od nich blask ognia jest całkowicie bezpieczny dla domowników.


Poezja ciepła i dostojności

Stylowe gabinety czy bogato wyposażone salony – to idealne miejsce dla modelu Dante, który jest jednym z największych pod względem rozmiarów kominkiem w ofercie Optiflame. Jego ciemnoorzechowa, fornirowana drewnem obudowa już na pierwszy rzut oka kojarzy się z dostojnymi wnętrzami. Model cechują charakterystyczne, faliste pilastry, ręczne rzeźbienia z motywami roślinnymi i schodkowa, zaokrąglona podstawa. Tradycyjna w formie obudowa kominka Dante stanowi oprawę niezwykle funkcjonalnego wyposażenia – elektrycznego wkładu, który daje realistyczny efekt płonących polan. Efekt ten można uzyskać bez względu na to, czy włączony będzie tryb grzania. Ważnymi zaletami kominka Dante jest wbudowany antyalergiczny filtr powietrza oraz funkcja „Sleep”, dzięki której ustawimy czas automatycznego wyłączenia urządzenia.


Wygodny luksus

Nieco delikatniejszą pod względem wzornictwa propozycją Optiflame do klasycznych wnętrz jest kominek Vienna. Determinantą w projekcie tego modelu jest rozbudowana górna część obudowy. Została ona zwieńczona solidną półką szczytową, na której ustawić można choćby kolekcję rodzinnych zdjęć. Ręcznie rzeźbione, precyzyjne dekory i fornirowana drewnem w kolorze orzecha obudowa nadają elegancji i smaku każdemu wnętrzu. Montaż Vienny jest niezwykle prosty – do gniazdka elektrycznego wystarczy podłączyć kabel zasilający by móc cieszyć się nastrojowym płomieniem. Kominek świetnie sprawdzi się w domach alergików – powietrze, które wydostaje się podczas pracy urządzenia, zanim trafi do naszego salonu zostaje dokładnie przefiltrowane.


Solidna precyzja

Masywny, sporych rozmiarów kominek Belvedere wygląda jak żywcem wyjęty z dworskich posesji. Pomimo sporych gabarytów kominek cechuje wyjątkowo niski pobór energii. Szlachetna linia fornirowanej obudowy z zaokrąglonymi pilastrami nadają mu dostojności. Model ten świetnie sprawdzi się w salonach, gabinetach czy bibliotekach. Bezpieczne użytkowanie urządzenia zapewnia wbudowany termostat i termowentylator. Sterowanie kominkiem odbywa się za pomocą wielofunkcyjnego pilota – dzięki niemu z każdego miejsca w pokoju wygodnie będziemy mogli np. kontrolować natężenie płomieni.Szlachetna prostota

Jak pokazuje przykład kominka Kenton, klasyka nie musi być wypełniona licznymi detalami. Szlachetny wygląd tego modelu uzyskany został dzięki oszczędnemu stosowaniu dekorów przy jednoczesnym zachowaniu masywnych pilastrów i prostych form. Głębia płomienia, widoczna przez chłodną w dotyku szybę obudowy, to zasługa zastosowania najnowocześniejszych technologii Dimplex, które sprawiają, że ogień tańczy i buzuje jak żywy.

Duże modele kominków elektrycznych z kolekcji Optiflame to rozwiązanie stanowiące idealne dopełnienie klasycznych aranżacji wnętrz. Co najważniejsze – można je montować praktycznie wszędzie bez konieczności wykonywania dodatkowych instalacji.