Na początku lipca podczas Polskich Dni w Zell am See – Kaprun odbyła się licytacja kitla Karola Okrasy z jego podpisem, Justyny Kowalczyk i Adama Małysza. Po zaciętej rywalizacji padła kwota ostateczna 3600 złotych. Pieniądze zostały przekazane na działalność statutową Fundacji Viessmann „Ze wszystkich sił”.

Kitel Karola Okrasy na rzecz Fundacji Viessmann
Polskie Dni to cykliczna impreza promująca aktywny wypoczynek w austriackim regionie Zell am See – Kaprun. Co roku przyciąga ona polskie gwiazdy, dziennikarzy i turystów spragnionych aktywności i dobrej zabawy. W tym roku w bogatym programie imprezy, oprócz jazdy na nartach, warsztatów tanecznych, kulinarnych, czy koncertów, pomyślano również o działalności charytatywnej. Podczas jednej z wieczornych imprez na średniowiecznym zamku w Kaprun odbyła się wyjątkowa licytacja kitla Karola Okrasy z autografem jego, Justyny Kowalczyk i Adama Małysza.

Licytację w brawurowy sposób poprowadził kabaret Nowaki wspomagany ripostami Karola Okrasy. Cena wywoławcza –300 złotych – prędko szybowała w górę. Ostrą licytację wygrała Pani Agnieszka z Ostrowa Kościelnego, która za kitel Okrasy zapłaciła rekordową sumę – 3600 złotych. Pieniądze z aukcji zostały przekazane na działalność statutową Fundacji Viessmann „Ze wszystkich sił”, która wspiera polski sport, w szczególności rozwój dyscyplin zimowych.
Organizatorem kolejnej, ósmej edycji Polskich Dni w Kaprun była agencja Testa Communications.


Źródło: ''