Już od ponad 30 lat pod marką KIDE dostępne są urządzenia i systemy chłodnicze.

KIDE Cold Rooms (Kide Camaras Frigorificas) dla chłodnictwa
KIDEKIDE to jedna z wiodących hiszpańskich firm oferujących bardzo szeroką i kompletną gamę produktów dla rynku chłodniczego, spełniających wszelkie wymagania klientów, w tym: izolacyjne płyty warstwowe do budowy chłodni, chłodnie przemysłowe i modułowe, drzwi do chłodni i naczep, urządzenia chłodnicze i akcesoria. KIDE świadczy także kompletne usługi serwisowe wraz ze wsparciem gwarancyjnym.
KIDE Camaras Frigorificas cieszy się ponad 30-letnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Wszystkie produkty są projektowane i produkowane przez Kide i nieustannie rozwijane, a oferta poszerzana o nowe produkty.
Producent należy do jednej z największych grup przemysłowych w kraju: Grupy Mondragón.
Produkty marki Kide są obecne w ponad 20 krajach na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Hiszpanii, zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Hiszpanii, Indiach i Chinach, natomiast oddziały firmy w Indiach, Rosji, Chinach, Francji, Portugalii, Hiszpanii i na Kubie. Klientami Kide są uznane marki w każdym sektorze m.in. Makro, InterMarche, Lidl, Danone, E.Leclerc, Champion, Telepizza, Frigo i wiele innych.

Więcej informacji na www.kide.com

Na polskim rynku produkty KIDE oferuje m.in. spółka ELGRA W.E. Kubik z Opola, która posiada w sprzedaży monobloki chłodnicze:

KideBlock - kompletny, kompaktowy monoblok chłodniczy do montażu w ścianie komory chłodniczej/mroźniczej, zawierający w jednej obudowie agregat, skraplacz, parownik i automatykę chłodniczą wraz ze sterowaniem.

KideRoof - kompletne, kompaktowe urządzenie chłodnicze do montażu na stropie komory chłodniczej/mroźniczej, zawierające w jednej obudowie agregat, skraplacz, parownik i automatykę chłodniczą wraz ze sterowaniem.

Montaż KideBlock oraz KideRoof nie wymaga wykonania klasycznej instalacji chłodniczej. Wystarczy w wycięty w suficie komory otwór wstawić monoblok i doprowadzić zasilanie. Łatwy dostęp do wnętrza i przyłączy czyni montaż prostym, szybkim i bezpiecznym,

KideSplit jest prostą do zainstalowania jednostką chłodzącą wyposażoną w podsufitowy parownik z wymuszonym nawiewem, zabudowany agregat z kompletną automatyką chłodniczą i układ sterowania. Układ freonowy napełniony jest czynnikiem R 404A.

Kide Condensing to agregaty skraplające nisko- i średniotemperaturowe w izolowanej akustycznie obudowie z lakierowanej blachy wyposażone w kompletną automatykę chłodniczą.

Kide Work Room jest zestawem składającym się z agregatu skraplającego w izolowanej akustycznie obudowie wykonanej z lakierowanej blachy, wyposażony w kompletną automatykę chłodniczą i podsufitowej chłodnicy z dwustronnym wyrzutem powietrza. Zestaw ma wydajność od 2500 W do 16200 W i przeznaczony jest dla pomieszczeń z wymaganą temperaturą pracy 12oC.

Kide Cold Room Modular – modułowe, wolnostojące komory chłodnicze wykonane z paneli z rdzeniem z pianki poliuretanowej. Doskonale dopracowany system zamków zapadkowych umożliwia szybki i łatwy montaż i demontaż komory w dowolnym miejscu, gwarantując jednocześnie zachowanie najwyższych parametrów izolacyjnych.