15 grudnia 2009 r. we Wrocławiu, firmy Kentel Polska Sp. z o.o. zlokalizowana w Szamotułach, członek międzynarodowej Grupy Kennemer oraz Rekuperatory Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, podpisały kontrakt o współpracy dotyczący sprzedaży i dystrybucji kanałów okrągłych, kształtek i osprzętu wentylacyjnego Air Spiralo® w Polsce.

Kentel Polska i Rekuperatory Sp. z o.o. podpisały umowę o współpracy
“Porozumienie to ma strategiczne znaczenie zarówno dla firmy Kentel Polska, jak i Rekuperatory. Szeroka wiedza i doświadczenie firmy Rekuperatory na rynku systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dedykowanych dla użytkowników indywidualnych, duża sieć dealerów oraz ciągle rosnące ambicje połączone z rozległym potencjałem produkcyjnym firmy Kentel Polska w zakresie przewodów wentylacyjnych i osprzętu stwarzają obu firmom wiele nowych możliwości rozwoju na polskim rynku” – mówi Remigiusz Błaszkowiak, prezes firmy Kentel Polska.

„Decyzja ta oznacza nie tylko nowe możliwości dla firmy Rekuperatory, ale również rozszerzy ofertę dla klientów, czyniąc ją bardziej kompleksową. Klienci z okolic Wrocławia, Warszawy, Poznania czy Krakowa będą mieli teraz dostęp nie tylko do wysokiej jakości rekuperatorów AERIS, ale również do produktów Air Spiralo®: okrągłych przewodów wentylacyjnych i pozostałego osprzętu. To z pewnością oznacza dla nich dodatkowe możliwości oraz jest ogromnym ułatwieniem w zakresie dostępności do szerokiej gamy produktów wentylacyjnych” - mówi Grzegorz Grygier, prezes firmy Rekuperatory.

Konsekwencją podpisania kontraktu jest również przejęcie przez firmę Rekuperatory działalności dystrybucyjnej z magazynu zlokalizowanego w Kątach Wrocławskich. Firma Kentel Polska będzie kontynuować rozwój sieci dystrybucji w kraju oraz poza nim.


O firmie Kentel Polska Sp. z o.o.:
Kentel Polska - producent kanałów okrągłych oraz elementów systemów i akcesoriów wentylacyjnych Air Spiralo® dla przemysłu wentylacyjnego w Polsce. Członek międzynarodowej organizacji Kennemer Group posiadającej zakłady produkcyjne i centra logistyczne w Holandii, Polsce, Finlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Spodziewany obrót firmy w 2009 r. przekroczy 22 mln Eur. www.airspiralo.com

O firmie Rekuperatory Sp. z o.o.:
Rekuperatory - lider w sektorze wysokiej jakości systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dedykowanych dla inwestorów indywidualnych. Wyłączny dystrybutor w Polsce rekuperatorów AERIS wyposażonych w przeciwprądowy wymiennik ciepła. www.rekuperatory.pl.