W Katowicach w fabrykę paneli fotowoltaicznych zainwestowała niemiecka firma Bauer Solar Production – informuje portal Gramwzielone.pl.

Katowice: nowa fabryka paneli słonecznych
Panel fotowoltaiczny, Fot. wentylacja.com.plW Katowicach w fabrykę paneli fotowoltaicznych zainwestowała niemiecka firma Bauer Solar Production.

Do katowickiej fabryki Bauer Solar infrastrukturę do produkcji paneli słonecznych dostarczyła firma Schmid. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 6 mln euro.

Produkcja paneli PV w Katowicach ruszyła w sierpniu, a do końca roku ma zostać wyprodukowanych 50 MW modułów. W tym celu załoga fabryki, która liczy ok. 60 osób, będzie pracować na 3 zmiany. W przyszłym rok Bauer planuje natomiast dwukrotne zwiększenie potencjału produkcyjnego.

W Katowicach produkowane będą moduły zarówno mono- jak i polikrystaliczne, o potencjale od 230 do 240 W.

Szefowie Bauera zapewniają, że wybrali lokalizację w Katowicach ze względu na doskonałe położenie i dobrą komunikację z siedzibą firmy w niemieckim Selzen. - Bliskość do naszej siedziby umożliwi nam bardziej intensywne i lepsze zarządzanie - komentuje Christian Ludwig, dyrektor sprzedaży w Bauer Solar Production.

Niemiecka firma, oprócz budowy modułów, działa także jako deweloper farm solarnych - głównie na południu Europy.


Źródło: Gramwzielone.pl