Daikin Europe N.V. wprowadza do oferty wyjątkową kasetę międzystropową - z nawiewem okrężnym w promieniu 360° wokół jednostki.Fot. Kaseta FCQH (Daikin)
Nowa kaseta FCQH na czynnik chłodniczy R410A dostępna jest w wersji w wąskiej obudowie FCQ-C (z wysokim COP) do integracji z systemami Sky Air oraz w wersji w wąskiej obudowie FXFQ-P do wykorzystania z systemami VRV.


Kaseta z nawiewem okrężnym (ang. Round Flow) przeznaczona jest do użytku w pomieszczeniach: biurowych, handlowych, restauracjach, hotelach itp. Produkt dostępny jest w szerokim typoszeregu w zakresie mocy: 7 modeli FCQ-C (klasa 35 do 140), 4 modele FCHQ (klasa 71 do 140) oraz 9 modeli FXFQ-P (klasa 20 do 125). Możliwy jest również wybór spośród wielu schematów nawiewu: można wykorzystać nawiew 360° wokół jednostki, jak również, stosując zestaw zamykający, nawiew 2-, 3- lub 4-kierunkowy.
Jednostka, wykończona standardowo w kolorze świeżej bieli (RAL 9010) i posiadająca nowy stylowy panel przedni, ma estetyczny wygląd i pasuje do każdego sufitu o wysokości do 4,5 m, chroniąc go jednocześnie przed zabrudzeniami.
Kaseta FCQH charakteryzuje się m.in. ulepszonym i równomiernym rozkładem nawiewu i temperatury, mniejszymi prędkościami powietrza oraz mniejszą ilością przeciągów uzyskaną w wyniku zwiększenia nawiewu poziomego. Zmniejszenie różnicy temperatury w klimatyzowanej przestrzeni poprawia wskaźnik komfortu cieplnego i zapewnia znaczące oszczędności energii. Ulepszone sterowanie modelami kompatybilnymi z systemem Sky Air wynika z zastosowania czujnika wilgotności. Istnieje też możliwość standardowego podłączenia tych modeli do sieci DIII bez konieczności użycia adaptera.
Dzięki niewielkiemu ciężarowi jednostek czynności montażowe i serwisowe nie sprawiają trudności – przykładowo: model Sky Air FCQ-35C waży zaledwie 19 kg, a jednostki Sky Air w wąskiej obudowie mają tylko 214 mm głębokości, dzięki czemu nadają się idealnie do montażu w niewielkich przestrzeniach międzystropowych. Obsługa tacy skroplin możliwa jest bez konieczności zdejmowania panelu przedniego, a odprowadzenie skroplin może się odbywać poprzez wyraźnie widoczny port odpływowy.
Więcej o FCQH:
www.daikin.dk/news
www.daikineurope.com/products