Lindab, producent kanałów wentylacyjnych, wprowadził znakowanie produktów swoim logo.


Kanały wentylacyjne Lindab - oryginał nie do podrobienia...
Lindab, producent kanałów wentylacyjnych, zabezpieczając się przed tańszymi podróbkami, wprowadził dodatkowe zabezpieczenie oryginalności swojego produktu w postaci znakowania kanałów. Na zewnętrznej stronie kanałów pojawiło się wytłaczane logo:

Kanały wentylacyjne Lindab cieszą się opinią produktu o najwyższej jakości, dokładnie wykonanego i estetycznego.
Lindab utrzymuje wysokie kryteria kontroli jakości wykonywanych produktów, co decyduje o dokładności odwzorowania średnic (kanał idealnie łączy sie z kształtkami). Zakres wykonywanych przez Lindab średnic to ø63 - ø1600 mm.
Kanały Lindab są wykonywane z wysokiej jakości materiału, a dokładniej stali galwanizowanej ogniowo (obróbka w klasie Z 275). Dlatego produkt nie wykazuje zmian korozyjnych nawet w środowiskach o dużej wilgotności i można je stosować z powodzeniem w zakładach przetwórstwa spożywczego, mięsnego oraz innych zakładach produkcyjnych.
Ważną zaletą produktu Lindab jest szczelność. Kanały w połączeniu z elementami systemu LindabSafe® spełniają warunki normy PN-EN 12237. Klasa szczelności D nie wymaga dodatkowych uszczelnień, eliminując potrzebę etapowego wykonywania testów ciśnieniowych w trakcie montażu instalacji. System instalacji zachowuje swoje właściwości przy ciśnieniach dodatnich do 3000 Pa i ujemnych do 5000 Pa.
Ponadto zaletą kanałów Lindab jest ich estetyka i mogą one stanowić ciekawe rozwiązanie przy aranżacjach architektonicznych.
Wprowadzając logo producent daje dodatkowe świadectwo orginalności swojego produktu.

Lindab to międzynarodowa grupa, która opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty i rozwiązania systemowe z cienkich blach dla budownictwa. Głównymi obszarami działalności handlowej firmy sa wentylacja i profile budowlane. Grupa Lindab to prężny koncern zatrudniający 3800 pracowników w 25 krajach z siedzibą główną w Bastad w południowej Szwecji.
Lindab Wentylacja to jedna z największych korporacji produkujących systemy wentylacji rurowej. Asortyment produktów Lindab obejmuje wiele elementów związanych z przepływem powietrza, od kanałów, przepustnic, tłumików, elementów regulacyjnych, nawiewników, kratek, wentylatorów, aparatów indukcyjnych, paneli grzejnych, przepustnic na akcesoriach skończywszy.