ALPactive® to system antybakteryjnych kanałów wentylacyjnych powstały w wyniku zastosowania w procesie produkcji najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie tworzyw wysokosprawnych. ALPactive® zawiera dodatek antybakteryjny AgION.


W marcu br. podczas Forum Wentylacja w Warszawie firma ALP-Tech przedstawiła ALPactive® - system antybakteryjnych kanałów wentylacyjnych wykonanych ze sztywnej pianki poliuretanowej o zamkniętej budowie komórkowej, pokrytej obustronnie warstwą lakierowanego aluminium. Innowacyjność systemu ALPactive® polega na zastosowaniu w jednej z warstw aluminium oraz w profilach łączących efektywnego dodatku antybakteryjnego AgION, uwalniającego w sposób ciągły jony srebra, które nie dopuszczają do rozwoju i migracji szkodliwych bakterii, mikroorganizmów, grzybów i pleśni na ścianach wewnętrznych kanału wentylacyjnego. Aktywność systemu ALPactive® szacowana jest na 10 – 15 lat. Dodatek AgION nie powoduje żadnych zmian we właściwościach fizycznych, technicznych oraz warunkach pracy w stosunku do tradycyjnego systemu ALP.

Zasada działania ALPactive®
Technologia AGgION tworzy wewnątrz przewodów doskonale higieniczny klimat, przyczyniający się do znacznie lepszej ochrony przed infekcjami wywołanymi przez bakterie przenoszone drogą powietrzną. Dlatego system ten zalecany jest do zastosowań w salach operacyjnych, przemyśle farmaceutycznym, przemyśle spożywczym itp. System ten jest również dobrym rozwiązaniem dla instalacji wentylacyjnych w takich obiektach jak szkoły, hotele, teatry, biura, czy centra konferencyjne. Co ważne, czyszczenie wnętrza kanałów za pomocą powszechnych środków higienicznych nie powoduje pogorszenia właściwości antybakteryjnych kanału.
Antybakteryjne działanie systemu ALPactive® dotyczy między innymi bakterii Bacillus cereus, Bacillus thuringiensis, Legionella, Coli, Salmonella, Staphylokokken, Listeria. System ALPactive® posiada szereg certyfikatów w tym znak CE.
Więcej informacji na temat ALPactive® udziela firma ALP-Tech (www.alptech.com.pl).
Broszura na temat kanałów antybakteryjnych: PDF - wersja w jęz. ang. lub PDF - wersja w jęz. wł.