GRUPA KAN - lider w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych, przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania przejął 100 proc. udziałów w warszawskiej firmie HYDRO-PLAST Sp. z o.o.

KAN przejął udziały warszawskiego Hydro-Plastu
Dzięki tej transakcji GRUPA KAN poszerzyła swoją ofertę sprzedaży o kolejny pełny system instalacyjny, tym razem oparty na rurach i złączkach wykonanych z polipropylenu.
Inwestycja GRUPY KAN zwiększy jej potencjał, jak i konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W związku z zakupem poszerzono rynki zbytu o kolejne kraje, takie jak Libia, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Algieria, czy też Nigeria.
Do Białegostoku przeniesiono już linie produkcyjne przejętej firmy. W najbliższym czasie KAN zainwestuje w ich rozwój i modernizację kilkanaście milionów złotych. Nowa produkcja oznacza również zwiększenie zatrudnienia, pracę znalazło już 70 osób.

GRUPA KAN działa na rynku instalacji wody ciepłej, zimnej centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego od 1990 roku. Jej sztandarowy produkt to - oparty na własnej myśli technologicznej – system KAN- Therm, pozwalający na budowę każdego rodzaju instalacji wodnej i grzewczej. Siedziba grupy i produkcja mieści się w Kleosinie koło Białegostoku; w jej skład wchodzą też cztery oddziały handlowe w Polsce – w Warszawie, Gdyni, Poznaniu i Tychach. W grupie pracuje ok. 600. osób. Za granicą firma działa za pośrednictwem swoich czterech spółek zależnych w: Rosji, Ukrainie, Białorusi i Niemczech oraz poprzez sieć dystrybutorów w wielu innych krajach jak Czechy Słowacja, Węgry, Rumunia i wiele innych krajów w całej Europie Ekspansja i ciągły rozwój nowych rynków jest na tyle skuteczny, że produkty KAN są już dostępne w Mongolii, Azejberdżanie i innych krajach rozwijających się.
Źródło: ''