Spółka KAN z Kleosina koło Białegostoku inwestuje w park maszynowy i zatrudnia pracowników. To efekt rozwoju spółki, która rozszerza produkcję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

Kan inwestuje i zatrudnia
Kan jest branżowym liderem w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych, przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania. Jego produkty znane są nie tylko w Polsce – do kilkunastu krajów europejskich trafia blisko 50 proc. produkcji. Jednak popyt na wyroby Kan rośnie, a sztandarowy produkt – system Kan-Therm stale rozwija się o nowe elementy. By sprostać zapotrzebowaniu rynku, KAN zainwestował w nowy park maszynowy. Za ok. 7,5 mln zł zakupił cztery nowoczesne maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, bardzo wydajny automat tokarski oraz maszynę do plastycznej obróbki blachy. Maszyny do przetwórstwa tworzyw już działają, pozostałe są w trakcie rozruchu.

Wzrost produkcji oznacza także wzrost zatrudnienia. Firma stworzy ok. 20 nowych miejsc pracy.
- Szukamy pracowników z minimum rocznym doświadczeniem przy przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wtrysku i metodą wytłaczania - mówi Iwona Chilimoniuk, szefowa ds. personalnych w KAN. – Potrzebujemy też operatorów maszyn do obróbki metodą skrawania oraz do obróbki plastycznej blach.
Ostatnie inwestycje Kan zwiększają potencjał spółki i jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Spółka zyskała nowe rynki zbytu, m.in. w Libii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku, Algierii i Nigerii.


Źródło: ''