Nowość na targach ISH: nowe sufitowe promienniki płytowe do ogrzewania i wentylacji hal firmy Kampmann.

Kampmann: Sufitowe promienniki płytowe z powietrzem nawiewanym
Lingen (Ems), 28.01.2011 r. – planiści, właściciele i sportowcy mogą odetchnąć: nowe sufitowe promienniki płytowe z powietrzem nawiewanym firmy Kampmann GmbH stanowią rozwiązanie wyznaczające nowe kierunki. Po raz pierwszy można zobaczyć je na targach ISH, hala 8/stanowisko C30 oraz hala 11/stanowisko B30.

Przy planowaniu hal sportowych można skorzystać teraz z zalet nowych rozwiązań: w urządzeniu „Galaxis Z” wentylacja i ogrzewanie promiennikowe nie są odrębnie pracującymi systemami, lecz są połączone w sposób oszczędzający koszty i miejsce. Może być to realizowane poprzez instalację powietrza dolotowego w miejscu montażu lub integrację w zdecentralizowaną koncepcję klimatyzacji firmy Kampmann.

Galaxis KampmannGalaxis Kampmann
Sensowne wykorzystanie energii
Nowe sufitowe promienniki płytowe stwarzają obszar wypełniony uzdatnionym świeżym powietrzem. Utrzymują przy tym sprawdzone, energooszczędne promieniowanie cieplne. Urządzenie ma postać 2,5-metrowej wkładki z zespołem powietrza dolotowego, którą montuje się między sufitowymi promiennikami płytowymi Galaxis. Zespół powietrza dolotowego składa się z kanału powietrznego, króćców powietrza nawiewanego i wylotów szczelinowych. Praktyczny element: za pomocą regulowanych walców użytkownik może precyzyjnie i strefowo ustawiać kierunek powietrza nawiewanego. Energia jest wtedy sensownie spożytkowana.

Do hal sportowych i pomieszczeń o podobnych zastosowaniach
Odpowiednio do zapotrzebowania, urządzenie jest przeznaczone do zastosowania w halach sportowych i podobnych obiektach. Po włączeniu do palety produktów firmy Kampmann rozszerza ono ofertę usług „z jednej ręki” specjalisty w zakresie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji z Lingen.