testo 876 - kamera termowizyjna w elastycznym kształcie kamery video.

Kamera trzeciej generacji - testo 876
testo 876 – kamera termowizyjna w elastycznym kształcie kamery video
Kamera termowizyjna testo 876 wyróżnia się dużym, obrotowym wyświetlaczem. Pozwala to użytkownikowi na podgląd obrazu termograficznego na wyświetlaczu niezależnie od pozycji urządzenia, umożliwiając pomiar w każdym trudno dostępnym miejscu (np. za narożnikami).
Dzięki wymiennym obiektywom użytkownik ma zawsze właściwą część obrazu na wyświetlaczu.
Dla użytkownika oznacza to - widzisz więcej i masz większą elastyczność działania w pomiarach termowizyjnych.

Zastosowanie:

1. Diagnostyka uszkodzeń systemów rurowych
W przypadku podejrzenia uszkodzenia trudno dostępnych systemów rurowych np. w instalacji ogrzewania podłogowego, najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest rozkuwanie ścian, czy podłóg. Kamera termowizyjna testo 876 umożliwia szybką i bezinwazyjną lokalizację źródła wycieku, redukując do minimum koszty remontu.

testo 876 – kamera termowizyjna w elastycznym kształcie kamery video
2. Wykrywanie zawilgoceń
Źle wykonana izolacja termiczna budynku może spowodować powstanie mostków cieplnych i na zimnych częściach ściany (najczęściej w rogach pomieszczeń) może skraplać się para wodna. Prowadzi to do rozwoju niebezpiecznych i wywołujących alergie zawilgoceń i pleśni.
Kamera testo 876, dzięki wskazaniu wilgotności powierzchni, umożliwiają szybką diagnostykę miejsc narażonych na powstawanie niebezpiecznych dla mieszkańców budynku pleśni i grzybów.

testo 876 – kamera termowizyjna w elastycznym kształcie kamery video
3. Analiza skorupy budynku i audyty energetyczne
W termografii budynków technologia pomiarów na podczerwień jest idealnym rozwiązaniem, które pomaga szybko i efektywnie wykrywać straty ciepła w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych. Dzięki wysokiej rozdzielczości termicznej kamery termowizyjne Testo umożliwiają diagnostykę wadliwej izolacji, mostków
ciepła oraz uszkodzeń budynku. Są to idealne narzędzia do zapisu i dokumentowania strat ciepła poprzez zewnętrzne drzwi i okna, rolety, wnęki z grzejnikami, wadliwą konstrukcję dachu lub skorupę budynku. Kamery termowizyjne Testo to idealne narzędzia do obszernej diagnozy oraz zastosowań konserwacyjnych,
wszędzie tam, gdzie potrzebne jest doradztwo energetyczne.

testo 876 – kamera termowizyjna w elastycznym kształcie kamery video
4. Diagnostyka wad konstrukcyjnych budynku konstrukcyjnych budynku
Pomiary przeprowadzane kamerami termowizyjnymi Testo to efektywna metoda wykrywania wad konstrukcyjnych budynków. Ponadto kamera testo 876 jest doskonałym sposobem na udowodnienie jakości oraz prawidłowego
zastosowania reguł budowlanych. Na obrazie termicznym widoczne są wszelkie straty ciepła, wilgoć i nieszczelności w budynkach. Co więcej - wykrywa błędy w izolacji cieplnej, mostki cieplne, bada uszkodzenia budynku i wykrywa wszelkie miejsca ucieczki ciepła.

testo 876 – kamera termowizyjna w elastycznym kształcie kamery video
Źródło: Testo Sp. z o.o.