HITACHI zajmuje się produkcją zaawansowanych technologicznie i uznanych sprężarek typu Scroll oraz półhermetycznych sprężarek śrubowych. Znalazły one zastosowanie w systemach klimatyzacyjnych oraz agregatach chłodniczych firmy HITACHI. Klimatyzator JX4 z systemem wymiany powietrza jest nowym produktem serii RAC tej firmy.
Charakterystyka:
- system dwukierunkowej wymiany
powietrza
- funkcja samoczyszczenia
- wysoka jakość powietrza
- wysoki COP (klasa AA)
- system DC Inverter PAM
- czynnik chłodniczy: R410a
- sprężarka: Podwójna Rotacyjna
- wydajność chłodnicza: 2,5 lub 3,5 kW
W klimatyzatorze JX4 zastosowano filtr Nano Titanium, który wychwytuje 200 razy mniejsze cząsteczki niż standardowy filtr antybakteryjny. W standardowym filtrze bakterie, które nie dotkną powłoki antybakteryjnej i nie zostają wychwycone, natomiast w filtrze Nano Titanium gęsta powłoka antybakteryjna pozwala na wychwycenie najmniejszych bakterii.

Funkcja samooczyszczania włączana jest automatycznie przez sterownik urządzenia, po zakończeniu pracy w trybie chłodzenia lub osuszania.
Zalety urządzenia:
- suchy wymiennik ciepła, czysta jednostka wewnętrzna
- zapobiega przykrym zapachom i wzrostowi pleśni
- najwyższa jakość powietrza w pomieszczeniu.


Mechanizm wymiany powietrza
Mechanizm wymiany powietrza działa w dwie strony, wywiewa powietrze nasycone CO2 oraz nawiewa świeże powietrze do pomieszczenia, poprzez kanał powietrzny o średnicy 25 mm. Przy czym maksymalna objętość powietrza usuwanego wynosi 12 m3/h, natomiast nawiewanego 4 m3/h.
Dane techniczne:


Karta katalogowa: JX4 Hitachi
Źródło: THOMSEN Tempcold Sp. z o.o.